گرامی داشت روز جهانی چپ دستها در برنامه «خندوانه»

گرامی داشت روز جهانی چپ دستها در برنامه «خندوانه»
امسال برای نخستین بار روز جهانی چپ دستانها در برنامه «خندوانه» گرامی داشته می‌شود.

به گزارش فیلم نت نیوز، فرزانه معصومیان دبیر انجمن چپ دستهای ایران گفت: امسال برای نخستین بار در کشور قرار است روز جهانی چپ دستها گرامی داشته شود.

وی افزود: 13 آگوست (22 مرداد) روز جهانی چپ دست‌ها نامگذاری شده و تا قبل از این به این قشر جامعه که به اذعان شواهد علمی، توانا و اغلب باهوش هستند توجه خاصی نشده بود.

فرزانه معصومیان اظهار کرد: با هماهنگی به عمل آمده با گروه برنامه ساز «خندوانه» در شبکه نسیم مقرر شد، اولین مراسم گرامی داشت این روز در این برنامه برگزار می‌شود تا علاوه بر حضور این افراد خاص در یک برنامه، درباره محدودیت‌ها و توانمندی‌های قابل توجه چپ دست‌ها در برنامه صحبت شود.

معصومیان بیان کرد: تلاش برای آگاهی بخشی درباره محدودیت‌ها، مشکلات و توانمندی‌های چپ دست‌ها برای سایر اقشار، دیدار با اعضای شوراهای شهر در کلان شهرها برای مناسب سازی بخشی از مبلمان شهری برای استفاده چپ دست‌ها و نیز برگزاری برنامه‌های فصلی برای این قشر خاص جامعه را از دیگر برنامه‌های درنظر گرفته شده در انجمن چپ دست‌ها برای سال 95 عنوان کرد.

دبیر انجمن چپ دستهای ایران گفت: در اولین سالگرد تأسیس این انجمن، و با اطلاع رسانی که در رسانه‌ها انجام شد بسیاری از هموطنان عزیز با تخصص‌های مختلف، و در گروههای سنی گوناگون به عضویت انجمن چپ دست‌ها درآمده و برای همکاری اعلام آمادگی کردند.

وی افزود: هدف انجمن چپ دست‌های ایرانی از فعالیت، شناسایی و پرورش استعدادهای افراد چپ دست در جامعه ایران است که به دلایل مختلف مغفول مانده و نیازمند توجه بیشتر است.

منبع: تسنیم

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *