پیگیری‌های تلویزیون برای پخش «کلاه‌ قرمزی» ادامه دارد

«کلاه ‌قرمزی» به تلویزیون تعلق دارد

«کلاه ‌قرمزی» به تلویزیون تعلق دارد
زمان پخش «کلاه قرمزی ۹۶» با گذشت بیش از سه ماه از نوروز هنوز نامشخص است. محمدرضا جعفری جلوه، مدیر شبکه‌ی دو در گفت‌وگویی بار دیگر به مالکیت تلویزیون نسبت به این مجموعه تاکید کرد.

سرنوشت کلاه قرمزی 96 همچنان نامعلوم است. محمدرضا جعفری جلوه، مدیر شبکه‌ی دو سیما با بیان اینکه هیچ زمانی درهای تلویزیون و شبکه‌ی دو سیما به روی کلاه‌ قرمزی بسته نبوده است، گفت:‌ «اگر مشکلاتی وجود داشته، از سوی خارج از رسانه ایجاد شده و موانعی نیست که از سوی رسانه‌ی ملی شکل گرفته باشد. اما به هر حال احساس می‌کنم با واقع‌بینی و نگاه حرفه‌ای‌تر، راه می‌تواند متناسب‌تر طی شود.»

به گزارش فیلم‌نت نیوز، کمی مانده به شروع تعطیلات نوروز امسال بود که خبرهایی به گوش رسید مبنی بر اینکه امسال «کلاه‌ قرمزی ۹۶» از تلویزیون پخش نخواهد شد. گویا تهیه‌کنندگان این مجموعه‌ی پرطرفدار بر سر مسائل مالی با مدیران شبکه‌ی دو به توافق نرسیده‌ بودند. مسئله‌ای که دودش به چشم مخاطبان و علاقه‌مندان «کلاه‌قرمزی» رفت.

«کلاه قرمزی» به شبکه‌ی نمایش خانگی می‌آید

بعد از مدت‌ها بی‌خبری، اوایل تیرماه موسسه‌ی تصویرگستر پاسارگاد اعلام کرد که تابستان امسال مجموعه‌ی «کلاه قرمزی» در شبکه‌ی نمایش خانگی توزیع می‌شود. پس از انتشار این خبر، مدیرانی از شبکه‌ی دو اعلام کردند که حقوق «کلاه قرمزی» متعلق به تلویزیون است. اظهار نظری که بی جواب نماند. حسین پارسایی مدیر کل دفتر نمایش خانگی سازمان سینمایی درباره‌ی مالکیت عروسک‌های کلاه قرمزی گفت: «تمامی حقوق عروسک‌های کلاه قرمزی مردادماه سال ۸۸ طی قراردادی از سوی شبکه‌ی دو سیما به تهیه‌کننده‌ی این مجموعه واگذار شده است بنابراین صدور هر گونه مجوز از منظر حقوقی صرفا با توجه به قراردادهای ارائه شده و مستندات موجود خواهد بود.» کشمکش بر سر حق مالکیت «کلاه قرمزی» همچنان ادامه دارد و هر از چندی مدیران صدا و سیما در مصاحبه‌هایشان از حل مشکل پخش «کلاه قرمزی» صحبت به میان می‌آورند.

پیگیری برای بازگشت «کلاه قرمزی»

جعفری جلوه مدیر شبکه‌ی دو سیما در ادامه‌ی صحبت‌هایش مبنی بر اینکه درهای تلویزیون به روی «کلاه قرمزی» بسته نیست گفت: «من ناامید نیستم و هیچ زمان ناامید نبوده‌ام. حسم این است که صداوسیما و شبکه‌ی دو، خانه‌ی «کلاه قرمزی» است. «کلاه قرمزی» به این مجموعه تعلق دارد و این مجموعه هم به «کلاه قرمزی» تعلق خاطر دارد. سال‌هاست که این دو با هم این راه را طی کرده‌اند و سرنوشت‌شان به هم گره خورده است.»

جعفری جلوه از پیگیری‌ها برای بازگشت «کلاه قرمزی» خبر داد: «امیدواریم با درایت و نگاه منصفانه‌تری این راه طی شود؛ چرا که «کلاه قرمزی» به تلویزیون و شبکه‌ی دو تعلق دارد.»

منبع: ایسنا

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *