در دوازدهمین قسمت از برنامه «هزار داستان» مطرح شد

نجات معجزه‌آسا بعد از اصابت 16 گلوله

نجات معجزه‌آسا بعد از اصابت 16 گلوله
دوازدهمین قسمت از فصل چهارم «هزار داستان» با اجرای محمد سلوکی و با موضوع مردی که ۱۶ گلوله خورد اما زنده ماند، جمعه 30 شهریورماه روی آنتن شبکه نسیم رفت.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، در ابتدای دوازدهمین قسمت از برنامه «هزار داستان» محمد سلوکی که اجرای این قسمت را بر عهده داشت، درباره ساره مهمان برنامه توضیح داد که او در کودکی پدر و مادر خود را از دست داده و زندگی معمولی را پشت سر گذاشته و صاحب ۳ فرزند شده است، تا اینکه یک اتفاق زندگی او را تحت تاثیر قرار می‌دهد. سپس از سیده ساره میرابوطالبی و همسرش دعوت کرد که وارد استودیو شوند و قصه زندگی‌شان را تعریف کنند.

ساره میرابوطالبی درباره زندگی‌اش گفت: در خردسالی پدر و مادرم را از دست دادم و عمویم قیم من بود تا با پسرخاله‌ام ازدواج کردم.

شیخ‌الاسلامی همسر ساره گفت: من یک باغدار و کارمند جزء بودم و در باغ چای از سیده ساره خواستگاری کردم.

ساره درباره شروع جنگ تحمیلی گفت: حدود ۳۰ سال بیشتر نداشتم که جنگ شروع شد و ما شروع به جمع‌آوری کمک برای رزمندگان کردیم. ۲۸ فروردین ماه برای آشپزی در جبهه به آشپزخانه هویزه رفتم.

شیخ‌الاسلامی افزود: با اینکه سخت بود اما با اشتیاق قبول کردم که همسرم به رزمندگان خدمت کند. سیده ساره غذای حدود ۴۰۰ نفر را برای سه وعده آماده می‌کرد.

ساره ادامه داد: در وهله اول ۷۰۰ کیلو برای رزمنده‌ها غذا درست کردم. همه این خدمات برای ثواب نبود بلکه برای آنهایی بود که جان خود را در طبق اخلاص گذاشته بودند.

شیخ الاسلامی همسر ساره اظهار کرد: تا قبل از شروع جنگ سیده ساره در کارهای روزمره به من کمک می‌کرد. از او بابت تمام این تلاش‌ها تشکر می‌کنم.

در پایان دختر بزرگ ساره نیز اظهار کرد: تلاش‌های مادرم این روزها هم ادامه دارد و حس مادری او نسبت به همه بچه‌های سرزمین است. او هنوز هم در تهیه جهیزیه دختران و تامین داروهای بیماران تلاش می‌کند. عشق مادرانه او برای تمام بچه‌هایی است که می‌شناسد. تمام آن روزها و دلتنگی‌های برادران و خواهرانم را به یاد می‌آورم.

هزار داستان ساره میرابوطالبی محمد سلوکی

محمد سلوکی در معرفی مهمان دوم برنامه گفت: چند نوجوان بودند که از بچگی با هم بزرگ شدند و در جبهه‌های جنگ هم کنار هم بودند. قصه آنها را از زبان محمد نائینی می‌شنویم.

محمد نائینی گفت: جنت خواه یک فیلم در مورد پشت جبهه می‌ساخت و به ما گفتند اگر لازم شد در این فیلم بازی کنیم. بعد از عملیات قرار بود برای رزمنده‌ها کباب درست کنیم. ۳ ماشین برای چرخ کردن گوشت به عقب بازگشتیم که در کمین افتادیم، مینی‌بوس را به رگبار بستند و اولین نفر صدیقی‌نکو بود که شهید شد. او هیچ‌گاه جلوی دوربین حاضر نمی‌شد و بیشترین کار را انجام می‌داد. راننده را شهید کردند و من این صحنه‌ها را می‌دیدم.

او ادامه داد: شهید جنیدی به زور خود را به درب مینی‌بوس رساند و یک خشاب کامل در شکم او خالی کردند. دو طرف درب ایستادند و یک نفر تیر خلاص به همه می‌زد. به ما گفته بودند که وقتی به کردستان می‌آیید کارت سپاه و بسیج را همراه خود نیاورید من در تیراندازی هم پایم تیر خورد. در آن حال کتکم زدند و تیر خلاص را در گردنم زدند. باز هم کوتاه نیامدند و یک تیر دیگر هم در شکمم زدند. حدود ۱۵-16 تیر در بدن من خالی کرد.

هزار داستان محمد سلوکی

سلوکی ضمن ابراز ترسناک بودن صحنه‌ها گفت: واقعا حتی شنیدن این صحنه‌ها دردناک است.

نائینی اظهار کرد: دو دست و پایم شکسته بود و تمام تنم تیر خورده بود، مرا به بیمارستان منتقل کردند و آنجا تشخیص داده بودند که من شهید شدم.

او ادامه داد: دکتر معراج شهدا باید شهادت را تایید می‌کرد. من می‌دیدم که دکتر مرا معاینه می‌کرد، هم می‌شنیدم و هم می‌دیدم اما نمی‌توانستم بگویم که زنده‌ام. دکتر معراج فهمید که من زنده‌ام و مرا به اتاق عمل بردند و نجات پیدا کردم. کومله‌ها تا بیمارستان آمدند که کسی زنده نماند. ۱۶ ماه طول کشید تا توانستم با عصا راه بروم به محض اینکه راه افتادم خودم را به عنوان فلج مادرزاد جا زدم و دوباره به جبهه رفتم.

نائینی بیان کرد: بعد از مجروحیت ۱۶ بار دیگر به جبهه رفتم و امروز اعلام می‌کنم باز هم مدیون بقیه هستم. من به شخصه قدردان مردم هستم، آنها به ما لطف دارند، آنها بهترین قاضی هستند و می‌دانند که برای چه به جبهه رفته‌اند. من برای دل خودم به جبهه رفتم و هیچ توقعی از کسی ندارم. بعد از ۱۳ عمل به من گفتند بچه‌دار نمی‌شوی، بچه‌های من هدیه امام رضا هستند.

فصل چهارم برنامه «هزار داستان» به تهیه‌کنندگی جواد فرحانی و کارگردانی مریم نوابی‌نژاد در ماه محرم و صفر ساعت 21 روی آنتن شبکه نسیم می‌رود و در ساعات 1 بامداد، 7 صبح، 13 بعدازظهر بازپخش می‌شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *