همکاری نتفلیکس و بی بی سی برای ساخت مینی سریال «دراکولا»

کارگردان «شرلوک هولمز» به سراغ دراکولا می‌رود

کارگردان «شرلوک هولمز» به سراغ دراکولا می‌رود
بی بی سی با همکاری شبکه نمایش خانگی نتفلیکس داستان کلاسیک «دراکولا» را در قالب سریال می‌سازد. دو کارگردان «شرلوک» ساخت این مینی سریال سه قسمتی را برعهده دارند.

به گزارش خبرنگار سینمای جهان فیلم‌نت نیوز، استیو موفات و مارک گاتیس تصمیم دارند داستان کلاسیک دراکولا را در قالب مینی سریال بسازند.

سریال «دراکولا» (Dracula) بر اساس همان داستان قدیمی کنت دراکولا به قلم برام استوکر ساخته خواهد شد و موفات و گاتیس، که سریال موفق «شرلوک» (Sherlock) را برای پخش از شبکه بی بی سی ساختند، هدایت بازیگران این سریال را برعهده خواهند داشت.

به گفته سازندگان، سریال «دراکولا» سه قسمت 90 دقیقه‌ای خواهد داشت و بازیگر نقش کارآگاه مشهور انگلیسی، بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch)، گزینه اصلی بازی در نقش کنت دراکولا است. تفاوت عمده این سریال با «شرلوک» در تعیین زمان داستان است. این دو کارگردان در سریال شرلوک هولمز، کارآگاه، دستیار و مقتول‌ها را به قرن 21 آورده بودند، اما کنت دراکولا قرار نیست مدرن باشد و در همان دهه 1890، دوران ویکتوریا، از زادگاهش ترنسیلوانیا به لندن سفر می‌کند.

با اعلام آغاز ساخت این سریال، غول شبکه‌های نمایش خانگی، نتفلیکس (Netflix)، اعلام کرد که پخش سریال در بریتانیا و ایرلند به عهده شبکه بی بی سی BBC خواهد بود و آمریکا و سایر کشورهایی که از این شبکه استفاده می‌کنند، آن را از طریق نتفلیکس خواهند دید. شبکه بی بی سی اما از سال 2017 به دنبال اجرای این پروژه بود و اکنون آن را گام بلندی در زمینه تولید سریال می‌داند.

موفات و گاتیس بر این عقیده‌اند که: «داستان‌های زیادی درباره شیطان‌ها وجود دارد، اما چیزی که دراکولا را متمایز می‌کند، نوع قهرمانی است که استوکر به شیطان داستان می‌دهد.»

استیو موفات و مارک گاتیس، نویسندگی و مدیریت اجرایی این سریال را نیز برعهده دارند. به غیر از احتمال بازی کامبربچ، بازیگر 42 ساله بریتانیایی تبار، خبر دیگری از جزئیات تیم بازیگران یا تاریخ پخش این سریال منتشر نشده است.

پریسا ایرانی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *