در گفت‌وگوی اختصاصی با فیلم‌نت نیوز؛

مینا نوروزی: عشق واقعی را در«بازی نقاب‌ها» می‌توان دید

مینا نوروزی: عشق واقعی را در«بازی نقاب‌ها» می‌توان دید
مینا نوروزی بازیگر سریال «بازی نقاب‌ها» درباره نقشش در این سریال و ایفای نقش یک زن ترکمن گفت.

مینا نوروزی بازیگر سریال «بازی نقاب‌ها» درباره نوع پوشش زنان ترکمنی گفت: «علاوه بر فضای بکری که در بندر ترکمن وجود دارد، نوع پوشش زنان ترکمن بسیار جالب و زیباست. زنان ترکمن علاوه که ایدئولوژی رعایت شده در مورد حجاب، دارای نوع پوشش خاصی با رنگ‌بندی بسیار خوب هستند که برای مخاطب فصل‌ها را یادآوری می‌کند.»

او ادامه داد: «نوع پوشش آنها وقار و زیبایی خاصی به زنان ترکمن می‌داد. یادم می‌آید زمانی که به تهران برگشتم دوست و آشنا از من می‌خواستند تا برایشان لباس ترکمنی بیاورم.»

نوروزی همچنین گفت: «سریال «بازی نقاب‌ها» برایم یک خاطره شد تا آنجا که هر وقت یادش می‌افتم احساس می‌کنم که چقدر روحیه‌ام به خاطر نوع پوشش زنان ترکمنی، نوع رفتار آنها و اینکه تا رسیدن به لوکیشن در آن مناظر زیبا پیاده می‌رفتم خوب بود.»

او با بیان اینکه همه ما نسبت به شهر یا قومی که متعلق به آنجا هستیم تعصب داریم، گفت: «من خودم گیلانی هستم و زمانی که گویش محلی روی فیلم یا سریالی گذاشته می‌شود، می‌گویم گویش محلی به این شکل نیست یا به این غلظت نیست، به نوعی ریزبین می‌شوم، اما زمانی که در بین ترکمن‌ها بودم متوجه شدم که برخی از اختلاف نظرهایشان شبیه همان چیزیست که در سریال به تصویر کشیده شده است. به عنوان مثال، یادم می‌آید گروهی از آنها می‌گفتند از فلان طایفه نمی‌توانیم دختر به عنوان عروس بگیریم.»

نوروزی ادامه داد: «استقبال ترکمن‌ها از ساخت این سریال بسیار خوب بود. ما برای فیلمبرداری در یکی از روستاهای ترکمن بودیم و وقتی به بندر ترکمن می‌آمدیم با بازخوردهای بسیار خوبی از طرف ترکمن‌ها روبه‌رو می‌شدیم و روستایی‌ها به ما هدیه می‌دادند.»

او یادآور شد: «آقای آتابای که صاحب خانه لوکیشن ما بود، در ابتدا فکر نمی‌کرد این تعداد بازیگر به خانه‌اش بیاید و فکر می‌کرد 2 یا 3 بازیگر در خانه‌اش رفت و آمد دارند اما با این وجود از ساخت این سریال در خانه‌اش بسیار خوشحال بود. شاید در شهرهای بزرگتری مانند گرگان ساخت سریال و فیلم طبیعی باشد و مردمش با این کار آشنا باشند اما در چنین روستاهایی با توجه به اینکه تعدادشان کم است، جالب بود و از ما می‌خواستند تا باز هم به روستای آنها برای ساخت فیلم و سریال برویم.»

بازیگر سریال «بازی نقاب‌ها» با اشاره به اینکه در این سریال نقش همسر یکی از خان‌های روستا را بر عهده داشته، بیان کرد: «در این سریال نقش‌های دیگری هم وجود داشت که دوست داشتم آنها را هم بازی کنم. من نقش مادر را داشتم که زیاد این نقش چالش نداشت و شاید کمی با برادرشوهر و جاری‌اش وارد چالش می‌شد.»

او ادامه داد: «مادر در سریال‌ها و فیلم‌ها نقش مدیر تولید را دارد که همه کارها را انجام می‌دهد و همه جا وجود دارد اما کارش آن طور که باید و شاید دیده نمی‌شود. در مجموع بازخوردهای خوبی از مخاطب گرفتم که همین نشان می‌دهد که نقشم دیده شده است.»

نوروزی یادآور شد: «همیشه از جاهایی که می‌آیم همراهم سوغات می‌آورم و آن سوغات در زندگی‌ام باقی می‌ماند. سوغاتی که از این سریال همراه خودم آوردم زنان ترکمن بودند که زنانی قدرتمند هستند.»

او درباره همکاری‌اش با عوامل سریال نیز گفت: «عوامل این سریال در واقع خانواده من بودند و خاطرات بسیار خوبی از آنها دارم. ما در کار هم در حیاطی با هم بودیم که مثل بهشت بود، در میان درختان نارنج و گندمزار. پیش از این تجربه همکاری با جعفر دهقان داشتم، او جزو بزرگان عرصه بازیگری است و تجربه‌های زیادی با او داشتم. رحیم نوروزی که بازیگر بسیار باسواد و بی‌ادعایی است. فرهاد بشارتی عموی مهربان در سریال «دنیای شیرین دریا» که با او هم تجربه کار قبلی داشتم. یلدا قشقایی بانوی بزرگ و باسواد، پسر گرگانی که نقش فرزندم را بازی می‌کرد و واقعا الان دیگر او را به چشم فرزندم نگاه می‌کنم. آزیتا حاجیان، لیلا برخورداری و مهسا خضرآبادی که از دوستان عزیز من هستند و در مجموع کل گروه افراد آرام و دلسوزی بودند.»

نوروزی ادامه داد: «شاید در برخی پروژه‌ها به دلیل خستگی مسائلی پیش بیاید. همه ما مانند یک خانواده هستیم و در یک خانواده هم گاهی مشکلاتی پیش می‌آید اما در نهایت همه اینها منجر به اتفاقات خوب می‌شود.»

نوروزی در پایان گفت: «سریال «بازی نقاب‌ها» سریالی است که در آن می‌توان عاشقی را دید.»

گفت‌وگو از احمدرضا معراجی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *