نمایش نسخه‌ی مرمت‌شده‌ی فیلمی از سینمای دهه‌ی شصت ایران در «سینما یک»

«آب،باد،خاک» امیر نادری روی آنتن شبکه یک می‌رود

«آب،باد،خاک» امیر نادری روی آنتن شبکه یک می‌رود
برنامه «سینما یک »‌ این هفته میزبان احمد طالبی‌نژاد است و نسخه‌ی مرمت شده فیلم «آب، باد، خاک» به کارگردانی امیر نادری روی آنتن شبکه یک می‌رود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، در پنجمین قسمت از برنامه تلویزیونی سینما۱ احمد طالبی‌نژاد نویسنده و منتقد سینما به عنوان مهمان حضور پیدا می‌کند تا فیلم انتخابی‌اش از این برنامه به نمایش درآید و مورد نقد و بررسی قرار گیرد. طالبی‌نژاد فیلمی از امیر نادری را انتخاب کرده است و برنامه «سینما۱» برای نخستین‌بار نسخه‌ی مرمت شده فیلم سینمایی آب، باد، خاک را نمایش می‌دهد.

فیلم «آب، باد، خاک» به کارگردانی امیر نادری و محصول سال ۱۳۶۴ است. این فیلم، داستان نوجوانی است که در جست‌وجوی پیدا کردن پدر، مادر و اقوامش به زادگاه خود که بیابانی است خشک و بی آب و علف، باز می گردد. نادری برای این فیلم موفق به دریافت جایزه بالن طلایی از جشنواره فیلم سه قاره نانت در سال ۱۹۸۹ شد.

برنامه «سینما۱» که به تهیه‌کنندگی، سردبیری و اجرای غلامعباس فاضلی منتقد و نویسنده سینمایی ساخته می‌شود، در این دوره انتخاب فیلم را به عهده مهمان برنامه می‌گذارد و فیلم هر هفته به عنوان فیلم محبوب و مورد علاقه مهمان برنامه به نمایش درمی‌آید.

نرگس آبیار، احمد امینی، حسن حسینی، حجت الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه، خسرو دهقان، شهرام جعفری‌نژاد، مهدی فخیم‌زاده، بهروز افخمی، فریدون جیرانی، محمود گبرلو، محمدتقی فهیم، سعید مستغاثی، احمد طالبی‌نژاد، احمد ضابطی جهرمی، محسن فاطمی، عزیزالله حاجی مشهدی، مجید حسینی‌زاد و جواد طوسی از جمله چهره‌های فرهنگی بوده‌اند که تا به حال ضبط پلاتوی آن‌ها در این برنامه انجام شده است و درباره فیلم محبوبشان در «سینما۱» به گفت‌وگو نشسته‌اند.

«سینما۱» پنجشنبه شب‌ها ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه یک سیما پخش می‌شود. این برنامه در«تامین برنامه شیکه یک سیما تولید شده است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *