شکرگزار از تولد جشنواره تلویزیونی مستند بسیار خوشحال است و می خواهد برای دوره های بعدی جشنواره بازهم فیلم بسازد.

فیلمسازان گمنام در جشنواره تلویزیونی مستند شناخته می‌شوند

فیلمسازان گمنام در جشنواره تلویزیونی مستند شناخته می‌شوند
کارگردان مستند «خدیجه نی زن و رمه هایش» که در بخش مستندهای نیمه بلند جشنواره تلویزیونی مستند منتخب مردمی شده است، برگزاری جشنواره تلویزیونی مستند را فرصتی برای مطرح شدن فیلمسازان گمنام می‌داند و امیدوار است که این جشنواره تداوم پیدا کند.

امیر شکرگزار کارگردان فیلم «خدیجه نی زن و رمه هایش» در گفت‌و گو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز درباره جشنواره تلویزیونی مستند گفت: خوشبختانه این جشنواره به خانه های مردم راه پیدا کرده است و به این مناسبت مردم دورهم جمع می شوند. با ارزش ترین جشنواره ای که در معنا می توانم از آن نام ببرم، همین جشنواره است. زیرا باعث می شود مردم از تلویزیون فیلم های خوب ببینند و از فیلمسازان نیزا حمایت خوبی شود. حتی مراسم اختتامیه این جشنواره هم به شکلی است که برای همه مردم پخش می شود و آن ها می توانند در جریان مراسم قرار بگیرند.
او ادامه داد: از این نظر جشنواره تلویزیونی مستند جایگاه و اهمیت بالایی دارد. این جشنواره بهایی به مستندسازان سراسر کشور داده، به خصوص آن هایی که فیلم هایشان تاکنون فرصت دیده شدن پیدا نکرده بود. جشنواره تلویزیونی مستند آثار آن ها را نمایش داده و باعث شده تا آنها به خودشان افتخار کنند.
شکرگزار درباره تاثیر این جشنواره گفت: زمانی که من به عنوان فیلمساز می بینم که مستند همکار و دوستم روی آنتن رفته است، انگیزه ای پیدا می کنم تا من هم در جشنواره شرکت کنم و تلاش کنم وارد این رقابت شوم. در طول برگزاری این جشنواره استعدادیابی صورت می گیرد و رقابت سالمی بین فیلمسازان ایجاد می شود که حتی تاثیرش را می توانم روی خودم هم به عنوان یک فیلمساز ببینم. می خواهم به دنبال ایده های بهتر بروم و تلاش کنم تا در دوره های بعدی جشنواره هم پذیرفته شوم.
کارگردان مستند «خدیجه نی زن و رمه هایش» ادامه داد: این جشنواره طوفانی در مستند ایجاد کرده و تاثیر بسیاری گذاشته است. متوجه شدم بسیاری از آشنایان من این جشنواره را دنبال می کنند و به آن علاقه مند شدند.
او تاکید کرد: امیدوارم این جشنواره ادامه پیدا کند و نام فیلمسازان گمنام مطرح شوند و مستندسازانی که فیلم هایشان در هیچ جا دیده نمی شود فرصت نمایش پیدا کنند.

گفت‌وگو از احمدرضا معراجی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *