در برنامه هفتم شب سینما

میزبانی فراستی از دکتر روانشناس بالینی با موضوع روانکاوی در سینما

میزبانی فراستی از دکتر روانشناس بالینی با موضوع روانکاوی در سینما
در برنامه هفتم «شب سینما»، مسعود فراستی میزبان دکتر علیرضا عابدین دکترای روانشناس بالینی خواهد بود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، در برنامه هفتم «شب سینما»، مسعود فراستی میزبان دکتر علیرضا عابدین دکترای روانشناس بالینی، جامعه‌شناس و مدرس دانشگاه خواهد بود و با او در خصوص روانکاوی در سینما گفت‌وگو خواهد کرد.

آیا دو مقوله روانکاوی و سینما را باید منفصل از یکدیگر بررسی و تعریف کرد یا یکی را زیر شاخه دیگر مبحث دانست؟ آیا پرداخت به فلسفه فیلم نمی‌تواند زیر مجموعه فلسفیدن در باب سینما باشد؟ از جمله سوالاتی است که در این گفتگو به آنها پاسخ داده می‌شود.

روانکاوی و سینما هر دو تقریبا در یک دوران تاریخی متولد شدند. اواخر قرن نوزدهم با پس زمینه‌هایی اجتماعی، فرهنگی و تاریخی برای هر کدام، با در نظرگیری اقتضائات درمانی و تبلیغاتی و گویی هر دو در عصر طلایی تریلرها با یکدیگر برخورد کردند و از وجود هم بهره بردند.

رویکردهای مطالعاتی در سینما پس از دهه هفتاد میلادی به شکلی جدی به روانکاوی می پردازد و می توان گفت پس از دهه ها آن را به رسمیت می شناسد. در برنامه سینمایی امشب شب های هنر، به تمامی این مباحث پرداخته و تقدیم علاقمندان به هنر هفتم می شود.

شب سینما به تهیه‌کنندگی سلمان وکیلی یکی از برنامه‌های «شب‌های هنر» محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است و چهارشنبه‌ها ساعت 23 به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *