« صد برگ » جدید ۱۱ اردیبهشت می‌آید

« صد برگ » جدید ۱۱ اردیبهشت می‌آید
تهیه کننده برنامه «صد برگ» با اشاره به افزایش برنامه های طنز در تلویزیون اظهار کرد که حال مردم فقط با برنامه های طنز خوب نمی شود و به برنامه های ادبی و آموزشی هم نیاز است.

به گزارش فیلم نت نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر، منصور ضابطیان تهیه‌کننده و کارگردان تلویزیونی در مورد سری جدید «صد برگ» که قرار است از شبکه چهار پخش شود، گفت: سری جدید «صد برگ» از ۱۱ اردیبهشت روی آنتن می رود و بخش های اصلی سری قبلی را که قبل از عید پخش می شد، حفظ کرده است.

وی ادامه داد: بخش هایی مثل متن خوانی ها، حضور خواننده ها، گفتگوهای جدی با بچه ها برای آشنایی با دنیای آنها در سری جدید وجود دارد و سعی می کنیم در موسیقی فضای جدیدتری را انتخاب کنیم. فکر می کنم در شبکه های تلویزیون مسابقه ای برای ساخت برنامه های طنز راه افتاده است، برنامه هایی که می خواهند از طریق طنز و شادمانی حال مردم را خوب کنند که ارزشمند هم هست اما مردم به همان میزان نیاز دارند که با ادبیات و موسیقی حالشان خوب شود. فقط الزاما با اینکه به آنها بگوییم دست بزنید حالشان خوب نمی شود.

کار عجیب و غریب انجام نمی دهیم

ضابطیان با اشاره به آیتم ها و رویکرد برنامه «صد برگ» عنوان کرد: ما سعی می کنیم حال مردم را از طریق آنچه که به لحاظ فرهنگی با آن در ارتباط هستند، خوب کنیم. حال خوب الزاما به این معنا نیست که لبخند به لب افراد بیاید بلکه یکی از نشانه های حال خوب یاد گرفتن است. اینکه آدم های چیزی یاد بگیرند که تا آن زمان نمی دانستند بدون اینکه برایشان کلاس درس گذاشته شود. منظور من این نیست که باید به مردم آموزش مستقیم دهیم بلکه هرگاه گنجینه ای به دانسته های افراد اضافه شود احساس بهتری دارند و همچنین وقتی از پای برنامه ای بلند می شوند و نکته ای را درباره یک شاعر، نویسنده، کتاب و… یاد می گیرند. در ذهن من این نیست که کار عجیب و غریبی انجام دهم بلکه همین آموزشِ یک نکته کوچک هم می تواند این احساس خوب را ایجاد کند.

هجویات شبکه های مجازی بیشتر از مطالب ارزشمند است

تهیه کننده برنامه «صد برگ» در واکنش به اینکه امروزه در شبکه های مجازی مردم اطلاعات زیادی را رد و بدل می کنند اما کمتر تاثیری برایشان دارد، اظهار کرد: نمی توان گفت این متن ها تاثیری روی مردم نمی گذارد با این حال در نظر من میزان هجویاتی که در شبکه های مجازی جا به جا می شود چند برابر مطالب ادبی و درست و حسابی است. در طول روز ببینید که چند داستانک و شعر در گروه هایی که در شبکه های مجازی هستند ارسال می شود و بعد در مقابل آن چند عکس و یا جوک طنز ارسال می شود که بسیاری از آنها هم مستهجن است.

ضابطیان در پایان گفت: این جملات ادبی و آموزشی اصلا با جوک ها و سایر مطالب هجوی که رد و بدل می شود، برابری نمی کند. از طرف دیگر این تاثیر باید در درازمدت ته نشین شود و به طور مثال برنامه ای مثل «صد برگ» را باید پنج سال ببینید و بعد روی شما تاثیر بگذارد.

«صد برگ» یک مجله تلویزیونی است که به تهیه کنندگی و کارگردانی منصور ضابطیان و محمد صوفی تولید و از شبکه چهار سیما پخش می شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *