شبکه‌ی اول سیما به نقد فیلم‌های روز می‌پردازد

«سینما یک» بعد از سه سال به تلویزیون برمی‌گردد

«سینما یک» بعد از سه سال به تلویزیون برمی‌گردد
برنامه‌ی تلویزیونی و گفتگومحور «سینما یک» بعد از چند سال وقفه، به زودی مهمان خانه‌ی دوستداران سینما خواهد بود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز؛ برنامه‌ی تلویزیونی سینما یک با موضوع نقد سینمای ایران و جهان بعد از 3 سال وقفه پنج‌شنبه‌ی هفته‌ی جاری از شبکه‌ی یک سیما پخش خواهد شد. تهیه‌کنندگی سری جدید این مجموعه بر عهده‌ی غلام‌عباس فاضلی است و عوامل جدیدی تولید و اجرای آن را بر عهده خواهند داشت. تفاوت مهم این برنامه با سه مجموعه‌ی قبلی این است که فیلم مورد بحث در هر قسمت پیشنهاد مهمان برنامه خواهد بود. فاضلی، که عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی است در این‌باره گفت: «تاکنون چهره‌های شاخص و متعددی از جامعه سینمایی، هنری، و فرهنگی به استودیوی سینما یک آمده‌اند و درباره فیلم محبوبشان به نقد و بررسی پرداخته‌اند.»

سری اول این برنامه (1382-84) به تهیه‌کنندگی محمد حمیدی‌مقدم و سری دوم به تهیه کنندگی مهدی رحیمیان و با اجرای شاهرخ دولکو روی آنتن رفت. سینما یک برای سومین بار به تهیه‌کنندگی مهدی فرودگاهی تولید و پخش می‌شد که بدون اطلاع قبلی متوقف شد. بعد از گذشت 2 سال در فروردین 1392 بار دیگر پخش آن به تهیه‌کنندگی علیرضا بختیان و اجرای کوروش سلیمانی از سر گرفته شد.

در سینما یک این دوره، غلامعباس فاضلی علاوه بر تهیه‌کننده، مجری این برنامه هم خواهد بود. سینما یک محصول گروه تأمین برنامه شبکه یک سیما است و ساعت 22:15 پنج‌شنبه، 31 فروردین روی آنتن خواهد رفت.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *