از 20 مرداد

سینمای آرژانتین در قاب شبکه نمایش

سینمای آرژانتین در قاب شبکه نمایش
شبکه نمایش در قالب بخش «سینمای ملل» این هفته به مرور آثار سینمای آرژانتین با هفت فیلم سینمایی می‌پردازد که از ۲۰ مرداد هر روز ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش خواهد شد.
به گزارش فیلم‌نت نیوز، عناوین این فیلم‌ها شامل «نه ملکه»، «کامچاتکا»، «مارادونا»، «دنیا با بدی کمتر»، «ماموریت اجباری»، «استان‌های خودمانی»، «راز چشم‌هایش» است.

فیلم سینمایی «نه ملکه» روز شنبه ۲۰ مرداد ماه ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه نمایش می‌رود.

این فیلم به کارگردانی فابیان بیلینسکی محصول ساخت ۲۰۰۰ است. او تنها دو فیلم سینمایی بلند با نام‌های «نه ملکه» در سال ۲۰۰۰ و «تشنج» در سال ۲۰۰۵ ساخت و با همین دو فیلم به عنوان یکی از کارگردانان قابل آرژانتین و آمریکای لاتین مطرح شد.

او برای این دو درام جنایی جوایز متعددی را از جشنواره‌های بین‌المللی کسب کرد. «نه ملکه» برنده جایزه شاهرخ طلایی بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه اوریژینال انجمن منتقدان سینمایی آرژانتین در سال ۲۰۰۰ شد.

فیلم سینمایی «مارادونا» یک پیشنهاد خوب برای طرفداران فوتبال است.

در دنیای فوتبال «دیه‌گو آرماندو مارادونا» چیز دیگری است، جادوگری برای نسل‌های معاصر بی‌شک این اسطوره‌ی آرژانتینی که هم‌اکنون بازیگران مستعد دیگر جهان را با او می‌سنجد دراماتیک‌ترین زندگی ورزشکاران حوزه‌ی فوتبال را به خود اختصاص داده است. فیلم داستانی «مارادونا» به کارگردانی مارکو ریسی محصول سال ۲۰۰۷ است.

در این فیلم بازیگرانی چون مارکو لئوناردی، جولیا دیاز و خوان‌ لیرادا نقش‌آفرینی می‌کنند.

در خلاصه داستان فیلم با بازی مارکو لئوناردی، خوان لیرادو و جولیتا دیاز می‌بینیم دیه‌گو مارادونا در حالی که بسیار چاق و سنگین وزن شده است، در اثر مصرف مواد مخدر دچار عارضه قلبی می‌شود و به بیمارستان منتقل می‌شود. در بیمارستان و در حالت کما، زندگی‌اش را از دوران کودکی به خاطر می‌آورد. از زمانی که به دنبال توپ فوتبالش داخل یک گودال آب می‌افتد و پدرش تلاش می‌کند او را نجات دهد.

این فیلم که بر اساس شخصیت یک فوتبالیست به آن پرداخته شده است، روز دوشنبه ۲۲ مرداد ماه از شبکه نمایش پخش می‌شود.

دومین فیلم موفق در تاریخ آرژانتین فیلم «راز چشم‌هایش» است که روز جمعه ۲۶ مرداد ماه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش خواهد شد . فیلم راز چشم‌هایش یک فیلم درام و جنایی به کارگردانی خوان خوزه کامپانلا محصول ۲۰۰۹ که براساس رمانی به نام پرسشِ چشمانشان ساخته شده است این فیلم بهترین فیلم خارجی در اسکار هشتاد و دوم شد.

فیلم داستان یک کارمند میانی دستگاه قضایی آرژانتین‌، بنخامین اسپوزیتو (‌ریکاردو دارین‌) است که با پرونده‌ای خاص روبه‌رو می‌شود. گرچه این پرونده در اداره‌ متبوع او بسته می‌شود‌، ولی در زندگی شخصی او به طرز آزار‌دهنده‌ای مفتوح می‌ماند به طوری که پس از گذشت ۳۰ سال از زمان بررسی قضایی آن و در دوره‌ بازنشستگی‌اش احساس نیازی پیدا می‌کند به واکاوی دوباره‌ تمام ابهامات و البته تلخی‌های آن پرونده‌‌. مصادیق تلخی همانا دور ماندن از عشق گرانسنگش ایرنه‌‌، همکار و رئیسش در آن زمان‌، از دست دادن تنها دوست قابل اعتمادش  ساندووال و شاید از همه مهم‌تر خاطرات غیر متقن ولی درد‌آوری که او از هولناکی جنایت واقع شده در سرش می‌پروراند‌.

او پس از ۳۰ سال قصد دارد رمانی درباره پرونده تجاوز و قتل ‌«لیلیانا» به نگارش در‌آورد و به این بهانه مخاطب فیلم دعوت می‌شود تا از ابتدا‌ی این ماجرا به انضمام برش‌هایی از زمان حال را ببیند‌.

سینمای ملل و فیلم‌های برگزیده سینمای آرژانتین از شنبه ۲۰ تا جمعه ۲۶ مرداد ماه، ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش می‌شود و ساعت ۴:۳۰ و ۱۱ روز بعد بازپخش خواهد داشت.
فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *