ریحانه پارسا در گفت‌وگوی اختصاصی با فیلم‌نت نیوز:

برای ماندن باید قدم‌های محکمی بردارم

برای ماندن باید قدم‌های محکمی بردارم
ریحانه پارسا بازیگر نقش لیلا در سریال «پدر» درباره چگونگی حضورش در این مجموعه تلویزیونی و برنامه‌هایش برای ادامه راه بازیگری در سینما و تلویزیون گفت.

ریحانه پارسا بازیگر نقش لیلا در سریال «پدر» در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز درباره حضورش در این سریال گفت: «من در مدرسه سوره رشته بازیگری و تئاتر تحصیل کردم و زمانی که حق انتخاب برای حضور در رشته‌های دیگر تحصیلی را داشتم، رشته بازیگری را انتخاب کردم.»

او درباره چگونگی همکاری‌اش با سریال «پدر» گفت: «من برای بازی در نقش لیلا به بهرنگ توفیقی کارگردان سریال معرفی شدم و بعد از تست‌هایی که انجام شد موفق به حضور در این پروژه شدم. البته افراد زیادی برای این نقش به پروژه معرفی شده بودند و من هم یکی از هنرجوهای پیشنهادی بودم که خوشبختانه توانستم نقش لیلا را ایفا کنم.»

پارسا ادامه داد: «برای ایفای نقش لیلا، هم بازیگران حرفه‌ای مدنظر بودند و هم هنرجویانی مثل من که تا به حال سابقه بازیگری نداشته‌اند. قبل از اینکه با این سریال و برای بازی در نقش لیلا به توافق برسم، احتمال بر این بود که از یک چهره شناخته شده در سینما و تلویزیون برای این نقش استفاده کنند، اما بهرنگ توفیقی معتقد بود که می‌توان از چهره جدید برای این نقش استفاده کرد.»

بازیگر لیلا در سریال «پدر» اظهار کرد: «بیشترین دلیل برای انتخاب من فیزیک و سنم بود. لیلا در فیلم‌نامه سن کمی داشت و با سن من تفاوت چندانی نداشت.»

ریحانه پارسا درباره اینکه در این سریال در کنار بازیگرانی حضور داشته که سابقه زیادی در سینما، تلویزیون و تئاتر دارند، گفت: «بازیگران باسابقه معمولا دو دسته هستند؛ یا از ارتباط با نسل جوان پرهیز می‌کنند و یا هر آنچه از گذشته تجربه کرده‌اند در جهت پیشرفت فیلم یا سریال به نقش مقابل خود انتقال می‌دهند. خوشبختانه در سریال «پدر» من با بازیگرانی همکار شدم که تمامی آنها برای رسیدن به نقش لیلا کمک زیادی به من کردند. مهدی سلطانی، لعیا زنگنه و مسعود فروتن راهنمایی‌های خوبی  برای رسیدن من به نقش داشتند. بازیگران پیشکسوت بیشتر از آنکه بخواهند برای من مانعی باشند، کمک حالم بودند.»

او ادامه داد: «شرایط خیلی برایم محیا بود تا هر چه بهتر جلوی دوربین بازی کنم و هیچگاه استرس اینکه نقش مقابل مهدی سلطانی هستم و یا جلوی دوربین بهرنگ توفیقی ایفای نقش می‌کنم نداشته باشم.»

خودم را برای ایفای یک نقش سخت آماده کردم

پارسا اظهار کرد: «برای قبول نقش و آشنایی با آن تا قسمت 8 فیلم‌نامه را خواندم و قرارداد امضا شد. فیلم‌نامه روایت‌گر گذشته و حال زندگی لیلا بود و من می‌دانستم که قرار است یک نقش را به دو صورت ایفا کنم. زمانی که متن را خواندم، خودم را برای ایفای یک نقش سخت آماده کردم.»

او درباره استقبال مخاطبان از سریال «پدر» گفت: «با دیدن کارهای قبلی این گروه مطمئن بودم که سریال «پدر» مخاطبان زیادی خواهد داشت، اما خودم تصور نمی‌کردم که مخاطبان تا این حد با لیلا ارتباط برقرار کنند. مردم همیشه نسبت به چهره‌های جدید گارد دارند و دیرتر آنها را می‌پذیرند؛ بزرگترین ترس من این بود که یک چهره جدید با این حجم نقش چطور می‌تواند با مخاطبان ارتباط برقرار کند اما خوشبختانه از بازخوردهایی که داشتم احساس می‌کنم که نقش لیلا به خوبی توانسته جایگاه خود را در بین مخاطبان پیدا کند و تا حد زیادی او را پذیرفته‌اند. خوشحالم بازی من در نقش لیلا باورپذیر شده و از طرف مخاطبان پذیرفته شده‌ام.»

ریحانه پارسا درباره علت حضورش در یک سریال تلویزیونی به عنوان اولین کار تصویری برای یک بازیگر گفت: «از سال 93 پی‌گیر حضور در سینما و تلویزیون بودم، پیشنهاداتی هم داشتم که به دلایلی به نتیجه نرسید. این پیشنهادها در این روزها بیشتر شده اما هنوز قراردادی برای بازی در فیلم و سریالی نداشته‌ام. تا قراردادی نوشته و پلان اول فیلمبرداری نشود نمی‌توان در مورد آن صحبت کرد.»

ریحانه پارسا

او درباره حضور در سینما گفت: «با افرادی مشورت کردم که اعتقاد داشتند باید صبر بیشتری داشته باشم و تحصیلاتم را دنبال کنم تا بتوانم با نقش خوب در سینما حضور داشته باشم.»

بازیگر نقش لیلا در مورد تلخ بودن قصه سریال گفت: «قصه سریال «پدر» تلخ است، اما مردم منتظرند که با حال خوب این سریال به پایان برسد. در یک جمله می‌توانم بگویم سریال «پدر» با این حجم تلخی که در این چند قسمت دیدیم به پایان نمی‌رسد.»

او در پاسخ به این پرسش که نقش لیلا در «پدر» تا چه حد به نقش نفس در فیلم «دلشکسته» نزدیک است، گفت: «من فیلم «دلشکسته« را زمانی که سال پنجم ابتدایی بودم دیدم و فکر نمی‌کنم که شباهت زیادی بین کاراکتر لیلا و نفس وجود داشته باشد. تمامی دیالوگ‌ها و کارهایی که در سریال انجام دادم از روی متن بود و من چیزی به خواست خودم به نقش لیلا اضافه نکردم.»

هر روز برای بهتر شدن تلاش می‌کنم

او اظهار کرد: «بزرگ‌ترین منتقدم را خودم می‌دانم و هیچ‌گاه از بازی که داشته‌ام و نقشی که ایفا کرده‌ام رضایت کامل ندارم. دوست دارم بیشتر یاد بگیرم و هر روز برای بهتر شدن تلاش می‌کنم. هیچ‌گاه اسم بازیگر حرفه‌ای را روی خودم نمی‌گذارم تا جایی که لااقل برای خودم اثبات شود که به این حد رسیده‌ام.»

او ادامه داد: «اگر مردم لیلا را باور کردند به این دلیل بود که لحن خودم بود، تمام حالت‌ها متعلق به خودم بود و سعی نکردم یک آدم دیگری باشم.»

ریحانه پارسا اضافه کرد: «از کودکی دیده شدن را دوست داشتم و به همین دلیل به سراغ حرفه بازیگری رفتم. دوست داشتم چهره و معروف شوم، اما اکنون متوجه شدم که دیده شدن و معروف شدن همه چیز نیست و برای ماندن در عرصه بازیگری بایستی قدم‌های محکمی نسبت به گذشته بردارم.»

او ضمن تاکید بر اینکه اکنون ماندگاری در عرصه بازیگری از اهمیت بیشتری نسبت به دیده شدن برخوردار است، گفت: «سعی می‌کنم کم کار باشم اما با کارهای خوبی در سینما و تلویزیون حضور داشته باشم.»

او در پایان درباره تعداد قسمت‌های سریال «پدر» گفت: «سریال «پدر» 30 قسمت است اما هنوز فیلمبرداری آن به پایان نرسیده است.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *