رویکردهای سرافراز برای پرداختن به اقتصاد مقاومتی در رسانه ملی

رویکردهای سرافراز برای پرداختن به اقتصاد مقاومتی در رسانه ملی
سرافراز رییس رسانه ملی در سومین جلسه شورای معاونان سازمان به موضوع اقتصاد مقاومتی و نقش رسانه در تحقق آن پرداخت و از ضرورت شكل‌گیری كمپین رسانه‌ای در موضوع اقتصاد مقاومتی سخن گفت.

به گزارش فیلم نت نیوز، موضوع سومین جلسه شورای معاونان سازمان در بیست‌ و‌ چهارم فروردین به اقتصاد مقاومتی و نقش رسانه در تحقق آن اختصاص یافت.

محمد سرافراز رییس رسانه‌ ملی با اشاره به نقش اقتصاد مقاومتی در برون‌ رفت جامعه از مشکلات، تصریح کرد: بحث اقتصاد مقاومتی و اینکه رسانه‌ ملی چه باید کند که موضوع به اقدام و عمل در سطح جامعه و تمام نهادها و سازمان‌ها منجر شود، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سومین سالی است که موضوع اقتصاد مقاومتی را مطرح و بر آن تأکید می کنند، گفت: زمینه‌های گفتمانی این شعار در این سال‌ها انجام شده و لذا باید از حوزه حرف خارج و به عمل منجر شود.

رییس رسانه ملی تاکید کرد: ضرورت دارد تمام حوزه‌های سازمان در خصوص عملیاتی‌کردن محورهای اقتصاد مقاومتی، اقدام کنند از جمله اینکه شورای اقتصاد به‌عنوان شورای فراگیر رسانه‌ ملی با برنامه‌ ریزی ذیل سرفصل‌های اقتصاد مقاومتی، برنامه‌ها و اقدامات حوزه‌های پیام را به‌صورت جداول زمان‌بندی شده و کنداکتور اجرایی، مشخص و نتایج را پی‌گیری کند.

ضرورت شکل‌گیری کمپین رسانه‌ای در موضوع اقتصاد مقاومتی

وی در ادامه با اشاره به ماموریت حوزه‌های برنامه‌ساز تصریح کرد: این حوزه‌ها به‌ منظور نهادینه‌سازی بین مردم و مسئولان باید با تولید ویژه‌ برنامه‌های مناسب، برخی از موضوعات متنوع و متکثر مرتبط با اقتصاد مقاومتی را برجسته‌ کنند.

رییس سازمان با توجه به ضرورت شکل‌گیری کمپین رسانه‌ای در موضوع اقتصاد مقاومتی، گفت: رسانه ملی باید به‌ منظور ارتقای اثربخشی پیام و ایجاد تحرک در جامعه و با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های درون و برون‌سازمانی، برای تشکیل کمپین واحد رسانه‌ای در مباحثی مانند تولید ملی، کالای ایرانی و… اقدام کند.

سرافراز یادآور شد: حوزه‌های برنامه‌ساز باید به‌ منظور تشویق تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی و با بهره‌گیری از قالب‌های متنوع، جذاب و مخاطب‌پسند، مانند مسابقات چندمرحله‌ای به شاخص‌های مرتبط با اقتصاد مقاومتی بپردازند.

وی با اشاره به نقش نخبگان در تحقق موضوع اقتصاد مقاومتی در جامعه تاکید کرد: معرفی تولیدکنندگان و کارآفرینان موفق در شهرها و روستاهای کشور و برجسته‌سازی شایسته نخبگان در تحقق اقتصاد مقاومتی از دیگر ماموریت‌های حوزه‌های برنامه‌ساز است.

سرافراز دعوت از کارشناسان خبره و تولید برنامه‌های گفتگو محور را با هدف تشریح و تبیین مبانی و مزیت‌های اقتصاد اسلامی در تحقق اقتصاد مقاومتی مهم ارزیابی کرد و نقد روش‌ها و نظریات متکی به اقتصاد غربی و تاثیرات سوء آن در اقتصاد کشور را ضروری برشمرد.

وی همچنین گفت: حوزه‌های پیام با تولید برنامه‌های گفتگومحور و چالشی، باید قوانین و موانع اقتصاد مقاومتی مانند قوانین میان‌بر، قاچاق کالا، واردات بی‌رویه، اشکالات سیستم بانکی و… را نقد و آسیب‌شناسی کنند و مصادیق تحقق اقتصاد مقاومتی اعم از ایجاد اشتغال پایدار، پیشرفت در فناوری تولید، تقویت تولید داخلی، افزایش بهره‌وری، مدیریت مصرف، حمایت همه‌ جانبه از صادرات کالا و… را تبیین کنند.

رییس رسانه ملی در پایان، پیگیری و مطالبه وعده‌های دولتمردان و مسئولان دستگاه‌های مختلف در خصوص امیدآفرینی در جامعه و تشویق اقدامات عملی و موثر مسئولان را از دیگر وظایف شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی برشمرد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *