استدیو پارامونت یک شاهکار علمی تخیلی را به سریال تبدیل می‌کند

رمان جنجالی «غریبه‌ای در سرزمین غربت» به تلویزیون می‌آید

رمان جنجالی «غریبه‌ای در سرزمین غربت» به تلویزیون می‌آید
رمان جنجالی «غریبه‌ای در سرزمین غربت» که در دهه‌ی 90 میلادی قرار بود با بازی شون کانری و تام هنکس به فیلم تبدیل شود حالا قرار است در قالب سریال برای پخش از شبکه‌ی «syfy» ساخته شود.

فیلم‌نت نیوز: رمان «غریبه‌ای در سرزمین غربت» بعد از چاپ در سال 1961 توانست توجهات زیادی را جلب خود کند و بحث‌های زیادی را درباره‌ی  مضمون‌جنجالی‌اش به‌راه بیندازد. در سال 2012  کتابخانه‌ی کنگره‌ی آمریکا از این کتاب به عنوان یکی از 88 کتابی که «آمریکا را تغییر داد» نام برد.

حالا استدیو پارامونت تصمیم دارد سریالی بر اساس این رمان که « رابرت آنسون هاین‌لاین» آن را  در سال 1961 نوشته و منتشر کرده، برای شبکه‌ی «syfy» بسازد. با توجه به مضامینی که در این کتاب مطرح شده، پیش‌بینی می‌شود که با سریالی جنجالی طرف باشیم.

داستان کتاب که بعد از رخ‌دادن جنگ جهانی سوم می‌گذرد، درباره‌ی ولنتاین مایکل اسمیت است.انسانی که در مریخ و توسط مریخی‌ها بزرگ شده و وقتی به جوانی‌اش می‌رسد به زمین بر می‌گردد. اما به محض حضورش در زمین او را در بیمارستانی بستری می‌کنند و مجبور می‌شود مدتی را در انزوا و تحت مراقبت  بگذراند. او در نهایت موفق به فرار می‌شود و بعد از مدتی به سرعت روی آدم‌های زمین تاثیر می‌گذارد. او حتی مذهبی به رهبری خودش راه می‌اندازد و پیروانی جذب می‌کند. رابرت هاین‌لاین گفته بود که این داستان را طراحی کرده تا از نقطه نظر یک فرد بیگانه، نگاهی به فرهنگ انسان‌های ساکن کره‌ی زمین بیندازد.

تهیه‌کننده‌های این سریال قرار است افرادی معتبری مثل برد فیشر، ویلیام شیراک، جولیا گان و اسکات رودین باشند. بانی همر، رئیس شبکه‌ی کابلی ان‌بی‌سی یونیورسال درباره‌ی این سریالمی‌گوید: «از نظر من، «غریبه‌ای در سرزمین غربت» فقط یک شاهکار علمی خیالی نیست، بلکه یکی از بهترین کتاب‌هایی است که تا به حال خوانده‌ام. داستانش تاریخ مصرف ندارد و به خوبی با اتفاقات امروز هماهنگ است. به عنوان یک طرفدار، بی‌صبرانه منتظرم تا اقتباس تصویری‌اش را ببینم».

پیش از این هم تلاش‌هایی برای اقتباس از رمان « غریبه‌ای در سرزمین غربت»شده بود. سال 1995 دنیل واترز (فیلمنامه‌نویس «بتمن باز می‌گردد» تیم برتون) فیلمنامه‌ای بر اساس این کتاب نوشت که قرار بود تام هنکس و شون کانری در آن بازی کنند. اما برآورد بودجه‌ی 160 میلیونی، ساخت این فیلم را در آن زمان منتفی کرد.

شبکه‌ی «syfy» هنوز تاریخی برای زمانی برای پخش سریال «غریبه‌ای در سرزمین غربت» اعلام نکرده است.

منبع: empire

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *