توضیحات مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما

دلیل حذف سکانس تجاوز از سریال «رهایم نکن» مشخص شد

دلیل حذف سکانس تجاوز از سریال «رهایم نکن» مشخص شد
مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما درباره حذف صحنه مربوط به تجاوز در سریال «رهایم نکن» توضیح داد و تنش جامعه در پی اتفاق اخیر مدرسه‌ای در غرب تهران را یکی از دلایل حذف این سکانس دانست.

به گزارش فیلم‌نت نیوز به نقل از روابط عمومی سیما، مهدی روشن‌روان مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه درباره حذف صحنه مربوط به تجاوز در سریال «رهایم نکن» گفت: «در بازبینی مشخص شد که میزان خشونت این صحنه بالاست و با توجه به این‌که مخاطبان بسیاری لحظه افطار بیننده سریال هستند، بنابراین باید این میزان خشونت کمتر می‌شد، زیرا مخاطب آسیب می‌دید.»

او افزود: «از سوی دیگر با توجه به اتفاق اخیر مدرسه غرب تهران و تنش جامعه، بهتر بود این صحنه تعدیل شود. این ملاحظه فقط در ارتباط با سریال «رهایم نکن» نیست و شامل حال همه سریال‌ها می‌شود.»

وی ادامه داد: »البته ما جلسه‌ای با آقای عسگرپور کارگردان سریال «رهایم نکن» خواهیم داشت تا میزان صحنه‌های ناراحت‌کننده کمتر شود. آنچه اهمیت دارد، مخاطب است و باید ما قبل از هر چیز به مخاطب فکر کنیم.»

این مدیر گروه در ادامه تصریح کرد: «وقتی سریالی از یک شبکه پخش می‌شود، حق حرفه‌ای مسئولان است که درباره بخش‌های مختلف آن دخل و تصرف داشته باشد. این شامل حال همه سریال‌ها می‌شود.»

روشن‌روان با اشاره به نقش مشاوران و صاحب نظران شبکه گفت: «ما برای ساخت هر سریالی مشورت‌هایی با حضور صاحب‌نظران داریم. ضمن این‌که با توجه به اتفاقاتی که اخیراً در سطح جامعه افتاده، وظیفه داریم با اشراف کامل و بنا به مصلحت مردم عمل کنیم. ما درباره علل و عوامل بزه‌ها و عواقب آن توضیح می‌دهیم، ولی به تصویرکشیدن خود ناهنجاری و بزه باید به حداقل ممکن برسد.»

او عنوان کرد: «به تصویر کشیدن یک بزه با حداکثر تصاویر درست نیست، بلکه ما به ریشه، ابعاد، پیامدها و راه‌های برون‌رفت باید بپردازیم. بر‌اساس نظرسنجی‌های انجام شده و تماس مخاطبان با روابط عمومی در این سریال صحنه‌های ناخوشایند و ناهنجار بیش از اندازه به تصویر کشیده شده و این هنگام افطار درست نیست. ضرورتی ندارد تا این میزان تلخی نشان داده شود. در هر صورت ما به دقت همه صحنه‌های این سریال را با حضور صاحب‌نظران بررسی کردیم و مصلحت در حذف این صحنه‌ها بود.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *