در روزهای ابتدایی دی ماه، همراه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی

از «مریم مقدس» بحرانی تا «افق» ملاقلی‌پور

از «مریم مقدس» بحرانی تا «افق» ملاقلی‌پور
29 فیلم سینمایی و انیمیشن ایرانی و خارجی در نخستین پنج‌شنبه و جمعه زمستان (4 و 5 دی ماه) روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما می‌رود.

 به گزارش فیلم‌نت نیوز، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن مریم مقدس، الله مزار، زنده باد میهن، صبح روز بعد، شکوفه‌های گیلاس، بلندای فرو دست، قصه داود و قمری، دزدان اسکیت سوار، انقلاب چین، دزدی که برای شام آمد، قدرت، ببر سفید، مکبث، پاندای قهرمان، مورچه‌ای به نام زی، دانشجویان دانشکده افسری 1، ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه، جان سخت 4، متخصص، شب طولانی، کفشاتو در نیار، مداد شمعی‌ها، گل 2، ستاره آرزو، افق، پلیس بورلی هیلز، پاشنه بلند 2، همه مردان رئیس جمهور و هشدار پنجشنبه و جمعه 2 و 3 دی ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک سیما

فیلم سینمایی مریم مقدس به کارگردانی شهریار بحرانی، پنجشنبه 2 دی ‌ماه ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی شبنم قلی خانی، پرویز پورحسینی، جعفر دهقان و محمد کاسبی خواهید دید: شانزده سال قبل از میلاد مسیح (ع) زمانی که مردم منتظرند تا مسیحای موعود متولد شود، فرزند عمران دختر می شود و مادرش نام کودک را مریم انتخاب می کند و چون قبل از تولد عهد بسته که او را تا زمان بلوغ به خدمت در معبد مقدس در آورد، اما………

فیلم تلویزیونی الله مزار به کارگردانی محمد باقری نیکو، جمعه 3 دی ‌ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: بعد از ازدواج لانجان و لاله، جعفرقلی برادر لاله که با این ازدواج مخالف است با لانجان بنای ناسازگاری می‌گذارد. آنها عاقبت با هم درگیر می‌شوند و پس از این درگیری لانجان می‌میرد. همه جعفرقلی را مسبب مرگ لانجان می‌دانند و جعفرقلی به زندان می‌افتد و…..

سحر سلیمانی، شرف النسا نیرومند، فرزاد رمضانی، سحر زحمتکش و رضا خدادادبیگی در فیلم الله مزار هنرنمایی کرده اند.

شبکه دو سیما

فیلم تلویزیونی زنده باد میهن به کارگردانی محمد علی اسحاقی، پنجشنبه 2 دی ماه ساعت ‌‌8 صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

خلاصه داستان فیلم در مورد فردی است که در زمان زلزله بم داروهایی را به همراه یک نامه برای کمک به آسیب دیدگان زلزله بم می‌فرستد. سال‌ها بعد، بچه‌های مدرسه‌ای در بم تصمیم می‌گیرند جواب نامه آن شخص را بدهند و او را به بم دعوت نمایند. آن شخص به همراه پدرش که راننده کامیون است به بم سفر می‌کند و……….

جهانگیر الماسی، بهزاد خداویسی، اعظم سلیمانی، رحیم آشوری و عباس کمال الدینی در فیلم سینمایی زنده باد میهن نقش آفرینی کرده‌اند.

انیمیشن سینمایی صبح روز بعد به کارگردانی رابرت زمکیس، جمعه 3 دی ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

خلاصه داستان فیلم در مورد پیرمرد سرمایه‌دار و در عین حال بسیار خسیسی است که زندگی بسیار سرد و ساکتی دارد و تنها چیزی که در دنیا برای او اهمیت دارد جمع کردن پول و ثروت است. در مقابل جنبه‌های دیگر زندگی مانند هنر و عاطفه و هر چه به روح و اخلاق انسانی مربوط باشد برای او بی ارزش و حقیر است و…….

فیلم سینمایی شکوفه‌های گیلاس به کارگردانی نا اومی کاواسه، جمعه 3 دی ماه ساعت 15:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با نقش آفرینی کِرِن کی کی، ماساتوشی ناگاسه و کیارا اوچیدا در مورد مردی است که در یکی از شهرهای ژاپن رستوران کوچکی داشته و با پخت غذاهای محلی، کسب و کار محدودی را اداره می‌کند. روزی زنی مسن به او مراجعه کرده درخواست می‌کند اجازه دهد در رستورانش به کار مشغول شود. مرد که سن بالای زن را می‌بیند، موافقت نمی‌کند، اما……..

فیلم سینمایی بلندای فرو دست به کارگردانی فئودور بوندارچوک، جمعه 3 دی ماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی فئودور بوندارچوک و الِکسی کادوف خواهیم دید: خوخول، وروبی و ریابا سه سرباز تازه کار روس هستند که بی خبر از اغراض و اهدافی که سیاستمداران و ژنرال‌های  شوروی در سر دارند به ناچار وارد ارتش می‌شوند تا دوره خدمت نظام وظیفه خود را سپری کنند. دسته ای که آنها در آن قرار می‌گیرند قرار است برای اعزام به افغانستان مهیا شده و آموزش ببینند و ….

شبکه سه سیما

 فیلم تلویزیونی قصه داوود و قمری به کارگردانی آیدا پناهنده، پنجشنبه 2 دی ماه ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با نقش آفرینی هومن سیدی، حدیث میرامینی، علی راضی و رضا مولایی خواهید دید: مردی به نام داوود که صدابردار تلویزیون است، بنا به دلایلی مجبور می‌شود که صدای یک قمری را ضبط کند اما در این حین با مشکلات زیادی رو به رو می‌شود…….

فیلم سینمایی دزدان اسکیت سوار به کارگردانی جرارد پیرز، پنجشنبه 2 دی ماه ساعت 16 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: اسلیم، امتیس، فرانک و الکس جوانان اسکیت سوار حرفه ای هستند که با همکاری یکدیگر از بانک های زیادی با موفقیت سرقت کرده‌اند. اسلیم به طور تصادفی با زنی به نام کارن آشنا می‌شود و بعد از مدتی متوجه می‌شود که او کارآگاه پرونده های سرقت آنهاست و…..

فیلم سینمایی انقلاب چین به کارگردانی جکی چان، پنجشنبه 2 دی ماه ساعت 24 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه فیلم آمده است: گروهی از انقلابیون چینی با کمک چینی های مقیم خارج تصمیم می گیرند قیامی را برای نجات کشورشان از زیر سلطه امپراطوری خاندان چینگ برپا کنند. آنان با از جان گذشتگی و فداکاری سرانجام موفق شدند با کناره گیری امپراطوری چین از قدرت، به حکومت دو هزار ساله امپراطوری خاتمه دهند.

فیلم تلویزیونی دزدی که برای شام آمد به کارگردانی سید محسن میر حسینی، جمعه 3 دی ماه ساعت 10 به روی آنتن  شبکه سه سیما می‌رود .

در خلاصه داستان فیلم آمده است: فریدون که در محله به امانتداری شهره است همه همسایه‌ها کلید خانه شان را به او می‌سپارند و به سفر می‌روند. در همین حین برادرزن سابقه‌دارش برای گذراندن تعطیلات به خانه او می‌آید و …

ارژنگ امیرفضلی، نصرالله رادش، زهرا اویسی، مرجان شکوفکی و اردشیر کاظمی در فیلم تلویزیونی دزدی که برای شام آمد نقش آفرینی کرده‌اند.

فیلم سینمایی قدرت به کارگردانی بابی کولی، جمعه 3 دی ماه ساعت 19 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهید دید: بالدو یکی از افسران ارشد نیروی پلیس است که مامور دستگیری فردی جنایتکار به نام گانکولی می‌شود. از آنجا که خود بالدو از طریق رشوه دادن به مامورین پلیس وارد دستگاه پلیس شده است و به خاطر همین موضوع مادر خود را از دست داده، پس از ورود و استخدام تصمیم می‌گیرد یکی از فاسدترین مامورین پلیس هند شود تا بتواند از این طریق درستکاری و صداقت را به نیروهای پلیس آموزش دهد و …..

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی ببر سفید به کارگردانی کارن شاخنازاروو، پنجشنبه 2 دی ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: در جنگ میان آلمان نازی و شوروی، آلمان از تانکی مصطلح به ببر سفید استفاده می‌نماید که توانایی و مهارت آن در میدان نبرد، ارتش شوروی را متحیر می‌سازد. ارتش شوروی بارها تلاش می‌کند تا به این تانک افسانه ای که با قدرت بسیار همه چیز را از بین می‌برد؛ اما خود از بین نمی رود؛ دست یافته از تکنولوژی اش آگاه شود. اما …

گراسیم آرخیپوو، الکساندر باخوو و ویلمار بری در فیلم ببر سفید نقش آفرینی کرده اند.

فیلم سینمایی مکبث به کارگردانی جرمی فریستون، جمعه 3 دی ماه ساعت 21:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی جیسون کانری، گراهام مکتاویش و هلن باکس نال آمده است: مکبث و بانکوئو، اشراف زاده‌های اسکاتلندی، صاحب مقام و منصب هستند. روزی سه ساحره پیش گو بر سر راه آن دو ظاهر می‌شوند و به آنان می‌گویند که چه سرنوشتی در انتظارشان است: مکبث پادشاه را به قتل می‌رساند و خود بر تخت پادشاهی می‌نشیند و …

شبکه پنج سیما

فیلم سینمایی پاندای قهرمان به کارگردانی جورج مانوارینگ، پنجشنبه 2 دی ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در خلاصه این فیلم خواهیم دید: به خاطر تغییرات جوی که قرار است اتفاق بیفتد زندگی پانداها در خطر است و پاندای کوچکی به نام مانچو که بسیار باهوش و کنجکاو است این قضیه را با سفر به دل جنگل متوجه شده است ولی کسی حرفش را باور نمی کند و …

انیمیشن مورچه‌ای به نام زی به کارگردانی اریک دارنل، جمعه 3 دی ماه ساعت 9 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان آمده است: زی مورچه ای است که از روزمرگی زندگیش خسته شده و دیگر دوست ندارد یک کارگر جزئی باشد.  او جایش را با دوستش که سرباز است عوض می‌کند و در جنگ با شته‌ها تنها بازمانده گروه می‌شود و از او تقدیر می‌شود ولی ژنرال مندیل که قرار است با پرنسس ازدواج کند نمی‌خواهد که او حرف بزند و ….

فیلم سینمایی دانشجویان دانشکده افسری 1، جمعه 3 دی ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی اندری چادوو، ایوان استبانوو، الکساندر گلوبو و پاول ولوژتوو خواهیم دید: سه پسر نوجوان هستند که هر یک به شکلی وارد نیروهای آموزشی ارتش شده‌اند تا در کلاس های چتر بازی حرفه‌ای ارتش شرکت کنند. میشکا که یک بچه بی‌سرپرست و دزد است با دزدیدن وسایل پیوتر مجبور شده که در آموزشگاه حضور پیدا کند. کوتوف که پدر بزرگش ژنرال ارتش است سعی دارد تا راه او را ادامه دهد. پیوتر که فرزند چترباز و ارتشی کشته شده است تمام آرزویش ادامه راه پدرش است و……

فیلم سینمایی ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه به کارگردانی استیون اسپیلبرگ، جمعه 3 دی ماه ساعت 20:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان با نقش آفرینی هریسون فورد، کیت بلانشت و شیلا لابیوف آمده است: در فضای جنگ سرد بین روسیه شوروی و غرب، دکتر ایندیانا جونز که استاد پاره‌وقت باستان‌شناسی دانشگاه است در جریان ماجراجویی که انجام می‌دهد پی می‌برد که …

شبکه تماشا

فیلم سینمایی جان سخت 4 به کارگردانی لن وایز من، پنجشنبه 2 دی ماه ساعت 20 از شبکـه تماشا پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان با بازی بروس ویلیز و تیموتی البغانت خواهیم دید: جان مک کین و یک هکر جوان برای گرفتن توماسن گابریل خرابکار تلاش می‌کنند اما …

فیلم سینمایی متخصص به کارگردانی مایکل وینز، جمعه 3 دی ماه ساعت 20 از شبکـه تماشا پخش خواهد شد.

شبکه شما

فیلم تلویزیونی شب طولانی به کارگردانی علی معصومی، پنجشنبه 2 دی ماه ساعت 23 از شبکـه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم روایتگر قصه زنی به نام لیلا است که چند سال پیش همسر قاچاقچی اش کشته شده است و او هنوز از تبعات این مسأله رنج می‌برد. او برای بردن زهرا دختر کوچک و بیمارش بر سر کارش در کارخانه ریسندگی نمی رود. همین مسأله باعث شده تا در آستانه اخراج از کارش قرار بگیرد .از طرفی شخصی به نام جلال، سرپرست کارگردان کارخانه که فردی متأهل است خواستگار لیلا است و……

سارا بهرامی، مهدی حسین پور، نورالدین اعلمی و سمیه خدایار در فیلم تلویزیونی شب طولانی هنرنمایی کرده اند.

فیلم تلویزیونی کفشاتو در نیار به کارگردانی اصغر یوسفی نژاد، جمعه 3 دی ماه ساعت 13:30 از شبکـه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان آمده است: دختر جوانی قصد ازدواج دارد .اما در مقایسه زندگی خود و خانواده و نامزدش با زندگی افراد دیگر دچار تردید می‌شود و قصد دارد با کسی ازدواج کند که وضعیت مالی بهتری دارد اما برادرش در پی تحقیقاتی متوجه می‌شود که خواستگار پول دار زن دارد و …….

ژیلا آل رشاد، مهران نائل، فرحناز منافی ظاهر، ساناز نظری و محرم زینال‌زاده در فیلم تلویزیونی کفشاتو در نیار بازی کرده‌اند.

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی مداد شمعی‌ها به کارگردانی فرانک گلادستون، پنجشنبه 2 دی ماه ساعت 19:30 از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: مداد شمعی‌ها و نقاشی‌های بن دنیای خودشان را دارند. پادشاه که یک نقاشی ناتمام است، می‌خواهد خودش را رنگ کند؛ اما …

فیلم سینمایی گل 2 به کارگردانی ژاومه کویت سرا، جمعه 3 دی ماه ساعت 14:30 از شبکـه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: باشگاه رئال مادرید به خاطر نیروی کمی که در حمله کردن و زدن گل به تیم مقابل داشت از یک جوان اسپانیایی به نام مونس که در نیوکاسل انگلستان بازی می‌کرد دعوت کرد تا در تیم بازی کند، در زندگی پر هیجان او کودکی عکسی به او نشان داد و گفت من برادر تو هستم و باعث دردسرهایی برای او شد…

فیلم سینمایی ستاره آرزو به کارگردانی تام راجر، راستی میلز و لیز هولزمن، جمعه 3 دی ماه ساعت 19:30 از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: وکو تلاش می‌کند تا خرج عمل خواهرش را فراهم کند و تنها راهی که به نظرش می‌رسد این است که از ستارۀ آرزو درخواست کمک کند و…

شبکه افق

فیلم سینمایی افق به کارگردانی رسول ملاقلی پور، جمعه 3 دی ماه ساعت 20:30 از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: بعد از فتح اسکله الامیه عراق توسط رزمندگان دفاع مقدس، در جریان عملیات شناسایی اسکله الامیه دوست و همرزم نصرت به شهادت می‏رسد. رادارهای دشمن در رطوبت زیاد از کار می‌افتند و…

سید جواد هاشمی، جهانبخش سلطانی، حمید صالحین و مهرزاد نوشیروانی در فیلم سینمایی افق ایفای نقش کرده اند.

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی پلیس بورلی هیلز 1، پاشنه بلند 2 و پلیس بورلی هیلز 2 پنجشنبه 2 دی ماه ساعت 11، 17:15، 21 از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی پلیس بورلی هیلز 2، همه مردان رئیس جمهور، هشدار و پلیس بورلی هیلز 3 جمعه 3 دی ماه ساعت 11، 15:30 ، 17:15 و 21  از شبکه نمایش پخش می‌شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *