تصمیم ناگهانی برای حذف شبکه تهران ( HD ) !

تصمیم ناگهانی برای حذف شبکه تهران ( HD ) !
با دستور مرتضي ميرباقري معاون سيما، مأموريت‌هاي شبكه تهران به شبكه 5منتقل شده و شبكه تهران كه اولين شبكه استاني با كيفيت HD به شمار مي‌رود از تاریخی مشخص، تعطيل و حذف مي‌شود.

به گزارش فیلم نت نیوز، شبکه تهران که عمری حدود شش ماه داشت، با تصمیم ناگهانی معاون سیما از 20 مرداد ماه حذف می‌شود و قرار است به جای آن شبکه‌ای تلویزیونی تحت نظر معاونت استان‌های سیما تشکیل شود. معاونتی که مدتی است هدایت آن بر عهده علی دارابی معاون سابق سیما سپرده شده است.

محمدسرافراز، رئیس پیشین صداوسیما برای هر شبکه رویکرد و مأموریتی را مشخص کرده بود. با تصمیم سرافراز شبکه 5سیما یا همان شبکه استانی تهران به شبکه‌ای ملی تبدیل شد و رویکرد اقتصادی پیدا کرد. مجید زین‌العابدین نیز که سابقه مدیریت شبکه سوم را داشت به این شبکه آمد. تهرانی‌ها با تصمیم سرافراز حدود یک سال از داشتن شبکه استانی محروم شدند تا اینکه با استفاده از فرکانس شبکه HDTEAST شبکه جدید تهران به وجود آمد و احسان کاوه مدیریت آن را برعهده گرفت. چهارشنبه شب در زمانی که کارمندان شبکه تهران در حال فعالیت روزانه خود بودند، روابط عمومی معاونت سیما با انتشار خبری از واگذاری مأموریت‌های این شبکه به شبکه 5 به مدیریت زین‌العابدین خبر داد. خبری که تا حد زیادی بهت آور بود. با این تغییرات شبکه 5صرفاً مربوط به شهر تهران خواهد شد و شبکه‌ای دیگر تحت نظارت معاونت استان‌های سازمان صداوسیما جهت پوشش شهرستان‌های استان تهران ایجاد می‌شود. با حذف فرکانس شبکه تهرانHD زمینه برای راه‌اندازی مجدد شبکه «تماشا» که چند سال پیش در شبکه «نمایش» ادغام و حذف شده بود ایجاد می‌شود.

منبع : جوان آنلاین

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *