با برنامه‌های تحویل سال شبکه‌های مختلف سيما آشنا شويد

تحویل سال با تلویزیون

تحویل سال با تلویزیون
برنامه‌های تحویل سال معمولا پرحاشیه و پر بینده‌اند. حاشیه‌هایی که از پیش تولید و انتخاب آن‌ها آغاز می‌شود و تا انتخاب میهمان و نوع سوال‌ها ادامه پیدا می‌کند. امسال هم حاشیه‌ها پیش از متن دامن بعضي از برنامه‌ها را گرفته و از ممنوع‌التصویر بودن «محمد سلوکی» تا حذف برخی از مجریان در نظر سنجی «سه‌ستاره» ادامه داشته است. اتفاقاتی که شاید مهم‌ترین دلیل برای رسانه‌ای نشدن بعضي از جزئیات برنامه‌ها است. اما باید دید در لحظه‌ی سال نو کدام یک از این برنامه‌ها می‌توانند گوی سبقت را از دیگر حریفانشان بربایند. در این گزارش با ویژه‌ی برنامه‌های تحویل سال شبکه‌های مختلف سیماآشنا می‌شوید.

فیلم‌نت نیوز؛ ویژه برنامه‌های تحویل سال تلویزیون همیشه برگ برنده‌‌ی شبکه‌های مختلف سیما بوده است. با مروری بر این ویژه برنامه‌ها با حال و هوای عید در شبکه‌های مختلف تلویزیون آشنا شوید.

شبکه‌ی یک؛ محمد سلوکی

بوی عیدی عنوان برنامه تحویل سال شبکه یک است. محمد سلوکی که این روزها شایعه ممنوع‌التصویر بودنش به واسطه حضور در یک جشنواره پر حاشیه در ترکیه داغ بود، اجرای این برنامه را برعهده دارد. البته باید دید که مسئولان تلویزیون با اجرای تک برنامه او موافقت می‌کنند یا نه. تهیه‌کننده‌‌ی بوی عیدی «احسان ارغوانی» است که پیش از این برنامه‌هایی چون امروز هنوز تموم نشده و امروزی‌ها را تهیه کرده است. آن‌ها در این برنامه به جای جای ایران سفر کرده‌اند و آیتم‌هایی از آداب و رسوم نوروزی در بین ایرانیان و اقوام مختلف کشور تهیه کرده‌اند. بازیگران و عوامل منتخب در برنامه‌ی سین مثل سریال میهمان ویژه این برنامه‌اند همچنین بازیگران و عوامل سریال علی‌البدل سریال نوروزی شبکه‌ی یک میهمان بوی عیدی هستند. اما شاید شگفتی شبکه‌ی یک برای نوروز حضور بازیگران و عوامل بهترین فیلم جشنواره‌ی سی‌وپنجم ماجرای نیم‌روز باشد. بوی عیدی 30 اسفند از ساعت 8 صبح تا حوالی ساعت 16 به مدت 8 ساعت روی آنتن شبکه‌ی یک می‌رود.

شبکه‌ی دو؛ پژمان بازغی

حضور بازیگران به عنوان مجری برنامه‌ی تحویل سال پیش از این در سال‌های گذشته با اجرای بازیگرانی چون «اشکان خطیبی» و «سحر دولتشاهی» تجربه شده بود. این بار شبکه‌ی دو تلویزیون برنامه تحویل سال خود را به «پژمان بازغی» سپرده که پیش از این اجرا را با برنامه 360 درجه در شبکه‌ی نسیم تجربه کرده بود و در ایام عید هم در همین شبکه اجرای برنامه‌ی کودک شو را بر عهده دارد. ویژه برنامه‌ی تحویل سال شبکه‌‌ی دو اما در سکوت خبری پیش می‌رود نه تهیه‌کننده او مشخص است و نه حتی اسمی برای آن در نظر گرفته‌اند و خود بازغی هم تمایلی برای صحبت کردن درباره جزئیات آن ندارد. اما آنچه از این برنامه در روابط عمومی شبکه دو نوشته شده، این است که: « این ویژه برنامه با بخش‌های نمایشی، گفت و گو با هنرمندان و چهره های شاخص فرهنگی هنری و همچنین دعوت از اقشار مختلف جامعه که دارای ویژگی خاصی هستند همراه مخاطبان خود خواهد بود.» برنامه پژمان بازغی یکشنبه ۲۹ اسفند از ساعت ۲۱ تا ۲۳ و دوشنبه ۳۰ اسفندماه از ساعت ۸ تا ۱۶ از شبکه دو تلوزیون پخش می‌شود.

شبکه‌ی سه؛ احسان علیخانی

شاید بتوان گفت تنها برنامه‌ای که از چند ماه پیش پخش آن مشخص شد، سه ستاره احسان علیخانی بود. علیخانی که چند سالی است حضورش در برنامه سال تحویل به یک عادت تبدیل شده، امسال هم با فصل دوم‌ سه ستاره که تهیه‌کنندگی آن را هم خودش به عهده دارد، تا لحظه‌ی تحویل سال حضور دارد. تفاوت اساسی فصل دوم سه ستاره با دوره‌ی نخست این بود که به دلیل پخش برنامه‌ی سین مثل سریال که به بررسی سریال‌های تولید شده در سال 95 می‌پرداخت، سریال‌ها از نظرسنجی سه ستاره حذف شد. این برنامه در قالب 7 برنامه 60 دقیقه روی آنتن رفته است. اما ویژه برنامه تحویل سال سه ستاره از بامداد دوشنبه 30 اسفند تا پس از تحویل سال ادامه خواهد داشت.

شبکه‌ی چهار؛ محمد صالح‌علا

شبکه‌ی فرهیختگان هم امسال برنامه‌ی متفاوتی را برای تحویل سال در نظر گرفته است. محمد صالح‌علا که این شب‌ها پس از دو قدم مانده به صبح که یکی از برنامه‌های پر مخاطب شبکه چهار بود، با برنامه چشم شب روشن با همان حال و هوا به تلویزیون بازگشته است، برنامه تحویل سال را با همراهی دو شاعر نام آشنا «علیرضا بدیع» و «مرتضی امیری اسفندقه» اجرا می‌کند. استاد مجید انتظامی، جمعی از شاعران طنزپرداز تاجیکستان و افغانستان و فارسی‌گویان لهستان و گرجستان، بهاالدین خرمشاهی، عثمان خداپرست و علیرضا قربانی میهمانان ویژه برنامه تحویل سال شبکه چهار خواهند بود. این برنامه از ساعت ۱۱ صبح تا ساعت ۱5 روی آنتن شبکه چهار می‌رود.

آی‌فیلم؛ داریوش کاردان

شبکه‌ی آی‌فیلم برای اولین بار اولین برنامه‌ی ویژه تحویل سال روی آنتن می‌برد و اجرای آن را به داریوش کاردان سپرده است. این اولین اجرای کاردان در این شبکه است و تنها برنامه‌ی تحویل سال که تولیدی روی آنتن می‌رود. تحویل سال شبکه آی‌فیلم به تهیه‌کنندگی روزبه رحیم‌نژاد با حضور هنرمندانی چون جمشید مشایخی، داریوش فرهنگ، امین زندگانی، رضارفیع، امیر تاجیک و فارسی زبانان کشورهای دیگر روی آنتن می‌رود. تحویل سال شبکه «آی فیلم» از بامداد سی ام اسفند ماه آغاز و تا بعد از تحویل سال ادامه خواهد داشت.

دیگر برنامه‌های شبکه‌ها

شبکه‌ی قرآن با ویژه برنامه‌ی تحویل سال قرآنی به تهیه کنندگی رحمان حاصلی و با اجرای سید وحید مرتضوی و مونا انصاری‌فرد به و شبکه‌ی افق با ویژه‌برنامه تحویل سال نو به تهیه‌کنندگی پیام ابراهیم پور دیگر شبکه‌هایی هستند که برای سال نو، ویژه برنامه تحویل سال مهیا کرده‌اند.

یکی از مهم‌ترین نکات تحویل سال امسال جای خالی مجریان سرشناس است که از میان آن‌ها «فرزاد حسنی» با ویژه برنامه‌ی عید من بهار من در شبکه‌ی رادیویی جوان حضور دارد. البته این برنامه برای تحویل سال نیست و از 30 اسفند تا 13 فروردین از ساعت 9 صبح به مدت 90 دقیقه از رادیو جوان پخش خواهد شد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0
برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *