بیژن بیرنگ «بابا لنگ‌دراز» ایرانی می‌سازد

بیژن بیرنگ «بابا لنگ‌دراز» ایرانی می‌سازد
بیژن بیرنگ به تازگی از ساخت مجموعه جدیدی با عنوان «بابا لنگ‌دراز» برای شبکه دو سیما خبر داده است که با الهام از رمان معروف جین وبستر ساخته خواهد شد.

به گزارش فیلم نت نیوز، بیژن بیرنگ که‌ از کارگردانان قدیمی تلویزیون است، در سال‌های اخیر تلاش کرد با مجموعه‌هایی چون «شام ایرانی» و «عشق تعطیل نیست» در شبکه نمایش خانگی به فعالیت ادامه دهد اما هیچ‌کدام از این مجموعه‌ها به پایان نرسید و حواشی بسیاری را برای این برنامه‌ساز قدیمی به جای گذاشت.

بیژن بیرنگ به تازگی از ارائه دو طرح جدید به شبکه دو سیما خبر داده است، ساخت مجموعه «بابا لنگ‌دراز» و و یک تاک‌شوی جدید برای این شبکه.

بیرنگ که مجموعه‌هایی چون «همسران» و «خانه‌ سبز» را در کارنامه دارد، ارائه این دو طرح را بنا به پیشنهاد محمدرضا جعفری جلوه مدیر شبکه دو سیما دانسته است که در حال حاضر در دست برسی هستند. او درباره سریال «بابا لنگ‌دراز» گفت: «این مجموعه نگاهی به داستان مشهور «بابا لنگ دراز» دارد که مبنای آن کمدی خواهد بود، اما لحظات عاطفی هم خواهد داشت.» به گفته او داستان این مجموعه درباره چهار زوج و دو دختر دانشجو است.

این تهیه‌کننده همچنین درباره طرح ارائه شده درباره یک تاک‌شوی جدید به شبکه دو نیز این‌طور توضیح داد: «این برنامه نیز به طراحی و اجرای خودم بنا گذاشته شده و یک تاک‌شو در حوزه مسائل اجتماعی خواهد بود. با توجه به این‌که پیش از این کار اجرا در برنامه‌های تاک‌شو را داشته‌ام، تصمیم دارم اگر از سوی شبکه دو سیما تصمیمی برای ساخت آن گرفته شود، خودم اجرا را بر عهده بگیرم.»

سال 1390 بود که بیرنگ برنامه «شام ایرانی» را با حضور بازیگران سینما و تلویزیون و برخی چهره‌های دیگر روانه شبکه نمایش خانگی کرد اما این سریال دست‌خوش حاشیه‌های مختلفی شد، از جمله این‌که بیرنگ مدعی شد فصل دوم این مجموعه با حضور خانم‌های بازیگر توقیف شده است، به هر ترتیب او از این مجموعه کنار رفت و تیم دیگری «شام ایرانی» را ادامه داد.

اما «عشق تعطیل نیست»، به کارگردانی بیرنگ که چهره‌های مختلفی از محمدرضا گلزار و مهناز افشار تا شهرام حقیقت‌دوست و بهنوش بختیاری را دور هم جمع کرده بود، تجربه ناتمام و تلخی را برای بیرنگ به جا گذاشت. از همان ابتدا شباهت بسیار این مجموعه به سریال پرطرفدار آمریکایی یعنی «فرندز»، آن را دچار حواشی کرد و پس از آن هم به خاطر اختلافات اساسی بازیگران با بیرنگ، این مجموعه هرگز ساخته نشد، اما حواشی آن تا همین چند وقت پیش ادامه پیدا کرد.

به نظر می‌رسد بیرنگ تصمیم گرفته بعد از دو تجربه ناتمام دوباره به خانه اصلی خود یعنی تلویزیون بازگردد، باید دید او این‌بار هم می‌تواند مجموعه‌ای ماندگار خلق کند یا خیر.

منبع : ایسنا

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *