نخستین گفتگوی «آن ماری سلامه» بازیگر سریال «حوالی پائیز»:

سینمای ایران برای خیلی‌ها یک آرزوست

سینمای ایران برای خیلی‌ها یک آرزوست
آن ماری سلامه بازیگر لبنانی - عربی سریال «حوالی پائیز» چهره‌ای شناخته شده در کشور لبنان است. او در این سریال «حوالی پائیز» به کارگردانی حسین نمازی و تهیه‌کنندگی سعید پروینی، نقش «ساره»، یک دختر عرب سعودی را بازی می‌کند.

به گزارش فیلم‌نت نیوز؛ آن ماری سلامه بازیگر لبنانی – عربی در اولین مصاحبه تصویری خود درخصوص تجربه بازی در سریال «حوالی پائیز» گفت: «زبان فارسی زبان مادری من نیست. پس از انتخاب برای بازی در این نقش و سفر به ایران، از صفر شروع کردم و چیزی به جز سلام و علیک نمی‌دانستم. بعضی اوقات از دستیار کارگردان یا کارگردان کمک می‌گرفتم که جمله فارسی را به من بگویند و من پس از آنها تکرار و احساساتم را به آن اضافه می‌کردم.»

این بازیگر مسیحی درباره سختی‌های ایفای این نقش بیان کرد: «علی رغم این مشکلات با پیشرفت فیلمبرداری، کم کم زبان فارسی برایم آسان‌تر شد و از فیلمبرداری بیشتر لذت بردم، اما مسئولیت و فشار روی من بیشتر شده بود. چالش خیلی بزرگی بود و سختی‌ها شروع شد، چون از سر صحنه که برمی‌گشتم می‌بایست سکانس‌های فردا را حفظ و تمرین می‌کردم، اما برخی اوقات، بدلیل آنکه سر صحنه یک‌باره تصمیم گرفته می‌شد که یک سکانس که قبلا تمرین نکرده بودم را ضبط کنند، کار برایم سخت‌تر می‌شد.»

آن ماری سلامه درخصوص چگونگی ارتباط با فیلمنامه فارسی گفت: «فیلمنامه از پیش کاملا ترجمه شده بود و من از اتفاقاتی که قرار بود بیفتد اطلاع داشتم، اما چون تمرین نکرده بودم سخت بود. ما فیلمبرداری را از وسط فیلمنامه شروع کردیم و من راجع به این موضوع اطلاع نداشتم. برای همین از کارگردان کمک خواستم و به یک راه حلی رسیدیم، البته مترجمی هم همواره همراه داشتم.»

او افزود: «باید اضافه کنم که فیلمنامه خیلی خوب بود. داستان عاشقانه‌ای که خیلی برایم جالب شده بود و همراه با پیشرفت قصه مرا بیشتر جذب می‌کرد تا ادامه اتفاقاتی که قرار بود بیفتد را بدانم.»

سلامه درباره چگونگی ادای لهجه عربی سعودی نیز بیان کرد: «غیر از زبان فارسی، من باید یاد می‌گرفتم فارسی را با لهجه سعودی صحبت کنم. با خودم می‌گفتم چطور یک زن عربستانی، فارسی صحبت می‌کند؟ به این رسیدم که مخارج حروف باید از ته حلق ادا شود و تشدید داشته باشد. چون لهجه زبان لبنانی کاملا متفاوت است. در بخش‌هایی از سریال هم باید به زبان فرانسه و انگلیسی صحبت می‌کردم.»

 آن ماری سلامه حوالی پائیز

سلامه درباره ویژگی‌های نقشش در سریال گفت: «شخصت «ساره» خیلی باهوش و کامل است و به عنوان یک سخنگو در سریال حضور دارد. با خودم کلنجار می‌رفتم که باید چه کاری انجام دهم تا شخصیت من در این سریال کامل باشد. بازی در نقش «ساره» به من یاد داد که چگونه مسئولیت بیشتری تحمل کنم. چگونه خودم را با اوضاع و اتفاقات پیرامونم وفق دهم. مخصوصا که در خیلی از سکانس‌ها مجبور بودم از خودم جمله بسازم.»

این بازیگر لبنانی ادامه داد: «من مسیحی هستم و ما در لبنان با وجود تنوع مذهبی، در کنار هم به خوبی زندگی می‌کنیم. من هیچ مشکلی با کسی ندارم و اساسا تعصب مذهبی ندارم. می‌خواهم به مخاطبان شبکه‌ای که قرار است این سریال را پخش کند سلام کنم و بگویم امیدوارم از تماشای این سریال لذت ببرید. من همه تلاشم را کردم تا شما لذت ببرید.»

او درباره تجربه کار با هنرمندان ایرانی و تصور اولیه خود از این همکاری گفت: «خیلی‌ها از من می‌پرسند که آیا حاضرم این تجربه را دوباره تکرار کنم یا خیر؟ حتما تکرار می‌کنم، چون سینمای ایران برای خیلی‌ها یک آرزوست و توانسته در دنیا به جایگاه خوبی برسد؛ به واسطه فیلمبرداری، فیلمنامه و موضوعاتی که مطرح می‌کنند. حتی اگر نظرم بابت این موضوعات مثبت یا منفی باشد، مهم این است که توانسته‌اند کارهای عالى انجام دهند.»

بازیگر نقش «ساره» در سریال «حوالی پائیز» در پایان بیان کرد: «لازم می‌دانم از کارگردان و تهیه‌کننده سریال «حوالی پائیز» تشکر کنم. همچنین از بازیگران و گروهی که در سریال با آنها همکاری کردم و توانستیم بهترین سکانس‌ها را به وجود بیاریم. همین‌طور کسانی که خارج از ایران به من کمک کردند.»

سریال «حوالی پائیز» به کارگردانی حسین نمازی و تهیه‌کنندگی سعید پروینی از 6 آبان پخش خود را از شبکه سه سیما آغاز کرده و به مدت یک ماه هر شب ساعت 20:45 به روی آنتن خواهد رفت.

رویا تیموریان، لیلا اوتادی، حسین مهری، آن ماری سلامه، مرتضی علی عباس میرزایی، ارشا اقدسی، محمد حمزه‌ای، بهرام ابراهیمی، کیوان ساکت‌اف، مونا کرمی و جوانه دلشاد بازیگران اصلی این سریال هستند.

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *