این هفته و در بخش مرور پرونده بازیگران

آثار مریلا زارعی در شبکه نمایش مرور می‌شوند

آثار مریلا زارعی در شبکه نمایش مرور می‌شوند
این هفته و در بخش مرور پرونده بازیگران، فیلم‌هایی از مریلا زارعی بازیگر سینما و تلویزیون، در جدول پخش صحنه‌گران (مرور آثار) این شبکه قرار گرفته‌اند.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، مریلا زارعی فعالیت در تلویزیون را با بازی در مجموعه تلویزیونی «دبیرستان خضرا» به کارگردانی اکبر خواجویی در سال ۱۳۷۵ شروع و در سال ۱۳۷۳ بازی در سینما را آغاز کرد و در ادامه با مجموعه تلویزیونی «کارآگاه» به کارگردانی حسن هدایت و مجموعه تلویزیونی «هوای تازه» به کارگردانی محمد رحمانیان بیشتر شناخته شد.

بازی در فیلم «دو زن»  یکی از شانسهای بزرگ او بود. زارعی پس از آن توانایی‌هایش را در «واکنش پنجم» باز هم به کارگردانی تهمینه میلانی، در سال ۱۳۸۱ به رخ همگان کشید و با بازی کوتاه اما بسیار تاثیرگذارش در فیلم «سربازهای جمعه» به کارگردانی مسعود کیمیایی و در سال ۱۳۸۲ مزد زحماتش را با دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن از بیست و دومین جشنواره فیلم فجر و تندیس زرین بهترین بازیگر نقش دوم از هشتمین جشن خانه سینما از نویسندگان و منتقدان دریافت کرد.

او همچنین توانست برای بازی در فیلم «شیار ۱۴۳» به کارگردانی نرگس آبیار جایزه سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن سی و دومین دوره از جشنواره فیلم فجر را کسب کند.

زارعی در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر و برای بازی در فیلم سینمایی «دختر» به کارگردانی سیدرضا میرکریمی نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد و در سی و پنجمین دوره این جشنواره و برای بازی در فیلم «زیر سقف دودی» به کارگردانی پوران درخشنده مشترکا به همراه لیلا حاتمی جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.

فیلم های «بادیگارد»، «گیتا»، «دعوت»، «مسیر سبز»، «چ»، «کیفر»، «شیار۱۴۳» آثاری هستند که با بازی این بازیگر، به ترتیب از شنبه ۲۱ تا جمعه ۲۷ مهر ماه ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *