کیانوش عیاری هم از خرسندی‌اش بابت دریافت اسکار توسط اصغر فرهادی گفت

تبریک من کاملا دو آتیشه است

تبریک من کاملا دو آتیشه است
کیانوش عیاری کارگردان فیلم «کاناپه» از اسکار اصغر فرهادی برای «فروشنده» به عنوان جایزه‌ای ارزشمند یاد کرده و گفته است او با این جایزه به سینمای ایران اعتبار بزرگی بخشیده که نمی‌توان آن را کتمان کرد.

سینما سینما نوشت: کیانوش عیاری کارگردان سینما درباره کسب دومین اسکار اصغر فرهادی برای فیلم فروشنده گفت: «کسب اسکار آن هم برای دومین بار برای اصغر فرهادی را به فال نیک می‌گیرم. اتفاق مهمی است که هر چه درباره آن صحبت کنیم، کم است. مهم نیست که چه کسی از کسب این جایزه خوشحال می شود یا ناراحت، در نهایت اصغر فرهادی جایزه اسکار را کسب کرده و باید به او افتخار کنیم. تمام این اتفاقات و کسب چنین جایزه‌ای به سود سینمای ایران است و ما باید این موضوع را به خوبی درک کنیم. کسانی هم که نمی دانند و متوجه نیستند باید درک کنند که فرهادی کمک بزرگی به سینمای ایران کرده است.»

او ادامه داد: «بیانیه فرهادی به اندازه جایزه‌ای که برد اهمیت داشت. زیرا ما اکنون در شرایط ویژه ای هستیم. این شرایط را آمریکا به وجود آورده است؛ و فرهادی با موضوعاتی که در این مراسم ابراز کرد نشان داد که درک و فهم بالایی از شرایط دارد و مسائل به خوبی تجزیه و تحلیل کرده است.»

کارگردان فیلم کاناپه درباره مورد توجه قرار گرفتن فیلم های اصغر فرهادی در جشنواره های بین‌المللی گفت: «سینمای ایران طی سه دهه اخیر ویژگی‌های زیادی داشته است؛ همین موضوع باعث شده که مورد توجه مخاطبان غیر ایرانی قرار بگیرد. البته بعضی اوقات در فیلم های اجتماعی افراط بیداد می کند. اما نمونه ملایم تر و واقع گرایانه آن در فیلمهای فرهادی به خوبی دیده می شود. به همین دلیل، سینمای ایران طی سالهای اخیر از اهمیت بالایی برخوردار شده و نزدیک به سی سال است که سینمای ایران مورد توجه بسیاری از جشنواره های خارجی قرار گرفته.»

عیاری درباره فرهادی گفت: «به آقای فرهادی تبریک ویژه می گویم. البته تبریک من کاملا دو آتیشه است. به فرهادی افتخار می کنیم و امیدوارم که این راه را به خوبی دنبال کند.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *