حضور تازه‌ی انیمیشن ایرانی در جشنواره‌های جهانی

«پیشخدمت» به دانمارک و انگلیس می‌رود

«پیشخدمت» به دانمارک و انگلیس می‌رود
انیمیشن ایرانی «پیشخدمت» ساخته‌ی فرنوش عابدی که پیش از این در جشنواره‌های زیادی مثل ریورساید، آریزونا، فیلم مستقل لندن و سینه کوئست شرکت کرده بود، به زودی در انگلیس نمایش داده خواهد شد.

مهر نوشت: انیمیشن پیشخدمت ساخته‌ی فرنوش عابدی از برگزیدگان سی‌و‌سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران است و به عنوان بهترین فیلم پویانمایی جشنواره فیلم کوتاه تهران جایزه این بخش را دریافت کرد. این انیمیشن به تازگی به جشنواره‌ی «اودِنسه» راه یافته است.

جشنواره فیلم «اودِنسه» که قدیمی‌ترین جشنواره جهانی دانمارک است از ۲۸ آگوست تا ۲ سپتامبر برابر با ۶ تا ۱۲ شهریور برگزار می‌شود. این جشنواره را پرماجراترین جشنواره فیلم‌های کوتاه می‌دانند، به دلیل اینکه همیشه برنامه‌های متنوعی از ورک‌شاپ‌ها، تجربه‌های فکری و  کنسرت‌ها دارد. هر سال در زمان برگزاری جشنواره «اودِنسه»، مخاطبان این امکان را پیدا می‌کنند که به تماشای فیلم‌های کوتاه دانمارکی و بین‌المللی بنشینند.

پیشخدمت از بین ۲۵۳۸ فیلمی که برای جشنواره ارسال شده، انتخاب شده است و در بخش مسابقه  با ۱۰۳ فیلم دیگر برای دریافت جایزه رقابت می‌کند.

انیمیشن پیشخدمت قبل از این توانسته جایزه جشن سینمایی مستقل در لندن را از آن خود کند. این جشن سینمایی ۲۹ آوریل برگزار شد.

انیمیشن پیشخدمت تا به حال فرصت اکران عمومی پیدا نکرده است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *