نمایش نسخه‌ی ترمیم‌شده‌ی «کلوزآپ» در جشنواره فیلم برلین

یاد کیارستمی در جشنواره‌ی برلین هم زنده شد

یاد کیارستمی در جشنواره‌ی برلین هم زنده شد
 نسخه ترمیم شده فیلم «کلوزآپ» ساخته‌ی عباس کیارستمی در جشنواره فیلم برلین به نمایش درآمد و مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت.

خبرآنلاین نوشت:  فیلم کلوزآپ ساخته‌ی عباس کیارستمی در اولین نمایش خود، روز شنبه 23 بهمن در جشنواره فیلم برلین به روی پرده رفت. مانی حقیقی کارگردان سینما در نشست خبری که برای این فیلم برگزار شد، به توصیف سینمای کیارستمی پرداخت و درباره او و سبک کارگردانی‌اش صحبت کرد. فیلم کلوزآپ در سال 68  توسط کیارستمی ساخته شد و یک سال قبل از درگذشت این کارگردان توسط بنیاد سینمایی فارابی و با نظارت خود او مورد ترمیم قرار گرفت.

اکران این فیلم از اتفاقات ویژه جشنواره برلین به شمار می‌آید، زیرا که مسئولین این جشنواره تنها اولین نمایش نسخه‌های ترمیمی را می‌پذیرند، اما در مورد فیلم کیارستمی به دلیل اینکه این فیلم درگذشته نمایش داده شده است، اکران دوباره آن را پذیرفتند که با استقبال گرم و پرشور مخاطبان جشنواره روبه‌رو شد.  فیلم کلوزآپ در دومین نمایش خود، روز دوشنبه 25 بهمن ساعت 18 به وقت محلی روی پرده خواهد رفت.

 کلوزآپ داستان فردی را روایت می‌کند که به دلیل شباهتی که به محسن مخملباف (کارگردان) دارد، خود را به جای او به خانواده‌ای معرفی می‌کند و به بهانه فیلمسازی وارد خانه و زندگی آن‌ها می‌شود. در این فیلم  تمامی بازیگران نقش خود را بازی می‌کنند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *