مستندهای مجموعه‌ی «کارستان» اکران می‌شوند

دو مستند عبدالوهاب به هنر و تجربه رسید

دو مستند عبدالوهاب به هنر و تجربه رسید
دو مستند‌ از مجموعه مستندهای «کارستان» ساخته‌های محسن عبدالوهاب به زودی در گروه هنر و تجربه اکران می‌شود. محسن عبدالوهاب که در سال‌های اخیر در سینمای داستانی با کارگردانی فیلم‌های سینمایی «لطفا مزاحم نشوید» و «به دنیا آمدن» شناخته شده،سال‌هادر سینمای مستند فعال بوده و همکاری پیوسته‌ای با رخشان بنی‌اعتماد داشته است.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، دو فیلم مستند طبرستانی‌ها و بنیان‌گذار محک به کارگردانی محسن عبدالوهاب و تهیه‌کنندگی مجتبی میرتهماسب از ۲۴ تیرماه در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران می‌شود.

مستند «طبرستانی‌ها» درباره‌ی چند مهندس جوان است که سال‌ها پیش در اوج بحران‌های پس از انقلاب و جنگ و در دورانی که بسیاری از واحدهای صنعتی تعطیل می‌شدند، تصمیم گرفتند کارخانه فولادریزی تاسیس کنند. آن‌ها همچنان دوست و شریک یکدیگرند. مجتبی میرتهماسب، تهیه‌کننده «طبرستانی‌ها»، تندیس و لوح افتخار بهترین فیلم بخش مستند جشنواره‌ی فیلم صنعتی را برای ساخت این فیلم دریافت کرد.

مستند «بنیان‌گذار محک» درباره‌ی موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان، محک، در حوزه‌ درمان و سلامت کودکان ایران است. سعیده قدس در این فیلم از ایده و انگیزه‌هایش برای بنیان‌گذاری محک می‌گوید.

این دو فیلم مستند به صورت همزمان در یک سانس از ۲۴ تیرماه در سینماهای گروه «هنر و تجربه» اکران می‌شوند. مستند شاعران زندگی از مجموعه فیلم‌های مستند کارستان به کارگردانی شیرین برق‌نورد هم در گروه سینمایی هنر و تجربه در حال نمایش است.

کارستان نام مجموعه فیلم‌های مستندی با موضوع کارآفرینی است که به همت و مشاوره‌ی رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب با کارگردانی محسن عبدالوهاب،‌ شیرین برق‌نورد، مهناز افضلی، بهرام عظیم‌پور و مهدی گنجی تولید شده است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *