واکنش کارگردان «مومیایی 3» به حاشیه‌های فیلم «اکسیدان»

محمدرضا هنرمند: هیچ توهینی در «اکسیدان» صورت نگرفته است

محمدرضا هنرمند: هیچ توهینی در «اکسیدان» صورت نگرفته است
محمدرضا هنرمند به اعتراضاتی که اخیرا علیه فیلم «اکسیدان» صورت گرفته، واکنش نشان داده است. او این حواشی را بی ارزش اعلام کرده و دلیل اصلی را سو تفاهم دانسته است.

در دو روز گذشته 17 نفر از نمایندگان مجلس در اعتراض به فیلم‌های اکسیدان و مادر قلب اتمی با انتشار نامه‌ای خواستار توقف این دو فیلم شدند. دلیل اعتراض نمایندگان مجلس توهین به مسیحیت در فیلم «اکسیدان» است. محمدرضا هنرمند به اعتراض نمایندگان مجلس واکنش نشان داده و در گفت‌وگویی این حواشی را سوء تفاهم دانسته است.

هنرمند از فیلم خودش که سال‌ها پیش ساخته است یاد کرد و گفت: «وقتی واکنش‌هایی از این جنس را درباره فیلم «اکسیدان» خواندم به یاد فیلم دیدار افتادم که سال‌ها پیش ساختم و مدتی توقیف بود. در این فیلم هم برخی دچار سوء تفاهم شده بودند که به مسیحیت توهین کرده‌ام و به اصطلاح کاسه داغ‌تر از آش شده بودند. در صورتی که تعداد زیادی از همکاران من در این فیلم مسیحی بودند و کارشناس مذهبی داشتم و به هیچ وجه در این فیلم توهینی به مسیحیت اتفاق نیفتاده بود.»

هنرمند درباره‌ی حواشی به وجود آمده‌ی «اکسیدان» توضیح داد: «فیلم «اکسیدان» را دیدم و در مورد حواشی که برایش ایجاد شده است، می‌توانم بگویم قطعا حواشی بی‌ارزشی است و به هیچ وجه توهینی صورت نگرفته است. همانطور که من در فیلم «دیدار» تاکید کردم که اسامی ارامنه نباشد، در فیلم «اکسیدان» هم دیدم که اشاره‌ای به ارامنه عزیز ما نشده بود و امیر جعفری در این فیلم به اشتباه به زبان ارمنی حرف میزند. به عقیده من هر آنچه در این مورد حاشیه‌ساز شده است یک سوء تفاهم است.»

هنرمند در پایان گفت: «در سینمای ما اصولا برای هر فیلمی حاشیه‌سازی می‌شود، چه فیلمی که اسکار بگیرد و چه فیلمی که سعی دارد فضای مفرحی برای مخاطبانش ایجاد کند و دلیل این همه حاشیه‌سازی را نمی‌دانم.»

 

منبع: ایسنا

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *