شماره‌ي جديد مجله‌ي 24 منتشر شد

آیا دوران ستاره‌ها به پایان رسیده است؟

آیا دوران ستاره‌ها به پایان رسیده است؟
شماره‌ي آذر ماه ماهنامه‌ي سينمايي «24» با پرونده‌اي درباره‌ي پايان دوران ستاره‌هاي سينماي ايران منتشر شد.

فیلم‌نت نیوز؛ در هشتادودومین شماره‌ی ماهنامه‌ی سینمایی «24» سعید قطبی‌زاده، جواد طوسی و مهدی خویی تعدادی از متن‌های این پرونده را نوشته‌اند و در آنها به این سوال پاسخ داده‌اند که «آیا دوران ستاره‌ها به پایان رسیده است؟». در گزارش ورودی این پرونده کارنامه‌‌ی گیشه‌ای سال‌های اخیر ستاره‌هایی مثل محمدرضا گلزار، هدیه تهرانی، امین حیایی، محمدرضا فروتن و… هم بررسی شده و علی سرتیپی، مدیر شرکت پخش فیلمیران درباره‌ی تاثیر حضور ستاره‌ها در فروش سینمای ایران گفته است. گفت‌وگوی رامین حیدری فاروقی با همسر بازیگرش، رویا نونهالی صفحه‌های پایانی بخش سینمای ایران است؛ آقای مستندساز در این گفت‌وگوی بلند از همسرش درباره‌ی تفاوت ستاره بودن و بازیگر بودن پرسیده است. از مرموز بودن شخصیت نونهالی و تجربه‌گرایی‌هایش در نقاشی و مستندسازی و بازیگری تئاتر.

بررسی فیلم‌های روی پرده‌ مانند «متولد 65»، «موج نو»، «یتیم‌خانه ایران» و «تمرین برای اجرا» و جدیدترین تولیدات سینمای ایران هم از دیگر مطالب بخش سینمای ایران شماره‌ی ماه مجله‌ی «24» است.

در بخش «فیلم ماه» سینمای دنیا، پرونده‌ای درباره‌ی فیلم «کاپیتان شگفت‌انگیز» منتشر شده است. در این پرونده که با دبیری یحیی نطنزی تدارک دیده شده، محسن آزرم متنی با عنوان «دور از اجتماع خشمگین» نوشته است و در بخش‌های دیگر پرونده، از اشاره‌های سیاسی فیلم رمزگشایی شده، شخصیت‌های فیلم مرور شده و متن‌هایی درباره‌ی کارگردان و بازیگران فیلم منتشر شده است.

پرونده‌ی بازیگر ماه شماره‌ی جدید مجله‌ی «24» به مرور کارنامه‌ی ایوان مک‌گرگور اختصاص دارد. یادداشت نسیبه فضل‌الهی درباره‌ی سرگذشت پرفراز و نشیب مک‌گرگور، مرور بهترین فیلم‌هایش و ترجمه‌ی دو گفت‌وگوی کوتاه با او را می‌توانید در این پرونده بخوانید. در بخش سینمای دنیا مجله علاوه بر مرور اخبار مرتبط با چهره‌های ماه، گزارش‌هایی اختصاصی از جشنواره‌های جهانی فیلم ورشو و جشنواره‌ی فیلم لندن منتشر شده است.

از این شماره بخش ویژه سینمای مستند هم به مجله ‌ «24» اضافه شده که در این شماره به جشنواره‌ی سینما حقیقت پرداخته شده است. این پرونده با آثار و گفتاری از روبرت صافاریان، پیروز کلانتری، محمدمهدی طباطبایی‌نژاد، مرتضی رزاق‌کریمی، مهرداد اسکویی، مهرداد زاهدیان، لقمان خالدی، مهدی بوستانی شهربابکی، سام کلانتری، پریچهر باقری و عطیه عطارزاده منتشر شده است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *