برای ساخت فیلمی درباره‌ی افغان‌ها

سینماگران ایتالیایی بعد از ۵۰ سال به ایران می‌آیند

سینماگران ایتالیایی بعد از ۵۰ سال به ایران می‌آیند
«درست شبیه پسر من» درامی به کارگردانی کنستانزا کاتاراجلیو،اولین فیلم ایتالیایی است که بعد از ۵۰ سال در ایران تولید می‌شود.

 مهر به نقل از اسکرین دیلی نوشت: فیلم درست شبیه پسر من درامی از کنستانزا کاتراجلیو توسط «اسنت فیلم» و «ری» در ایران ساخته می‌شود. بخش‌هایی از این فیلم که با همکاری ایتالیا-بلژیک-کرواسی ساخته می‌شود تاکنون در ایتالیا فیلمبرداری شده و داستان آن درباره یک پسر نوجوان افغانستانی است که از جنگ داخلی طالبان در کشورش فرار می‌کند.

فرزاد پاک از «تنگرین فیلمز» تهیه کننده ایرانی است که به این پروژه ملحق شده است.

این فیلم به زبان ایتالیایی، فارسی و انگلیسی ساخته می‌شود و ۳۰ درصد آن در منطقه ورامین، سنگان و برقان از ۱۵ آوریل فیلمبرداری خواهد شد.

آندرآ پاریس از کمپانی تهیه‌کنندگی «اسنت فیلم» که ساخت این فیلم را هم برعهده دارد در این باره گفت: «این اولین فیلم داستانی بلند ایتالیایی است که با همکاری ایران پس از دهه ۱۹۶۰ شکل می‌گیرد. کنار آمدن با بروکراسی آسان نبود. صنعت سینمای ایران به خوبی توسعه یافته است اما روی تهیه‌کنندگان خارجی باز نیست. ۶ ماه طول کشید تا ما توانستیم همه مجوزهای قانونی را دریافت کنیم. فیلمبرداری در ایران برای ما خیلی حیاتی بود زیرا تنها کشور امنی است که جمعی فراوان از مهاجران هزاره‌ای در آنجا ساکن هستند.»

درست شبیه پسر من که الهام گرفته از رویدادهای واقعی است داستان اسماعیل را روایت می‌کند که از قوم اقلیت هزاره افغانستان است و در کودکی از مناطق جنگی گریخته است. او حالا بزرگ شده و در ایتالیا زندگی می‌کند اما وقتی می‌فهمد ممکن است مادرش هنوز زنده باشد، همه چیز برایش تغییر می‌کند. این فیلم با حمایت وزارت فرهنگ ایتالیا ساخته می‌شود.

بسیر آهنگ شاعر هزاره‌ای از بازیگران این فیلم است. تیهانا لازوویچ و داوود یوسفی نیز دیگر بازیگران فیلم هستند. دورینا لوندف نویسنده فیلمنامه بوده و کاتریجلیو فیلمساز ۴۴ ساله ایتالیایی که نخستین بار با ساخت مستندی درباره قوم هزاره در سال ۲۰۰۶ با این فرهنگ آشنا شد در نوشتن فیلمنامه با وی همکاری کرده است.

  با جستجو میان اسامی فعالان سینمایی نام فرزاد پاک در لیست عوامل فیلم محمد رسول الله ساخته مجید مجیدی به عنوان یکی از مدیران تولید دیده می شود. همچنین در ساخت مستند جاده ابریشم با همکاری چینی‌ها نیز این نام آورده شده است

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *