سعید خانی از بی اطلاعی از مشکلات فیلم کاهانی گفت

تلاش تهیه‌کننده «ارادتمند نازنین، بهاره، تینا» برای رفع توقیف

تلاش تهیه‌کننده «ارادتمند نازنین، بهاره، تینا» برای رفع توقیف
سعید خانی تهیه‌کننده فیلم توقیفی «ارادتمند نازنین، بهاره، تینا» به کارگردانی عبدالرضا کاهانی از تلاش‌هایی که برای رفع توقیف این فیلم می‌کنند، گفت.

فیلم سینمایی ارادتمند نازنین، بهاره، تینا ساخته عبدالرضا کاهانی یکی از فیلم‌هایی است که توقیف شده و چندی پیش ابراهیم داروغه‌زاده معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در گزارشی که از نتیجه جلسات کمیته رفع توقیف فیلم‌های سینمایی ارائه داد، گفته بود که این فیلم قابل اکران نیست.

پایان زمان دوماهه رفع توقیف فیلم‌های توقیفی و مشخص نشدن تکلیف بعضی از فیلم‌ها، اعتراض برخی از کارگردانان و تهیه‌کنندگانی را که برای این فیلم‌ها سرمایه‌گذاری کرده بودند را به همراه داشت. معاون نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی، آخرین گزارش کمیته رفع توقیف فیلم‌های سینمایی  را مبنی بر بازبینی مجدد فیلم‌های مذکور اعلام کرده و گفت که در صورت لزوم و در مواردی از کارگردان یا تهیه‌کننده برای گفت‌وگو دعوت می‌شود.

سعید خانی تهیه کننده فیلم «ارادتمند نازنین، بهاره، تینا» که فیلمش رفع توقیف نشده و با توجه به احتمال تغییر وزیر ارشاد در دولت جدید، در این باره گفت: «اگر وزیر ارشاد مجددا همان وزیر قبلی باشد با توجه به قولی که داده‌اند امیدواریم تکلیف فیلم را روشن کنند، اگر وزیر جدید هم آمد، ما به پی‌گیری خود ادامه می‌دهیم، چون به جز پی‌گیری کار دیگری نمی‌توانیم بکنیم.»

او ادامه داد: «ما در بخش خصوص این فیلم را ساختیم و از سرمایه شخصی برای ساخت آن هزینه کردیم و منتظر اکران هرچه زودتر آن هستیم که متضرر نشویم.»

او در خصوص وجود صحنه‌هایی که حذف آنها باعث رفع توقیف فیلم می‌شود، عنوان کرد: «از نظر ما فیلم مشکلی ندارد، قرار بود کارگروهی متشکل از اهالی سینما تشکیل و مشکلات فیلم‌ها را بررسی کنند، اما این کارگروه تشکیل نشده است. ما همچنان از مشکلات فیلم مطلع نیستیم تا بتوانیم صحنه‌های ممیزی آن را حذف یا اصلاح کنیم.»

خانی در ارتباط با وجود صحنه خاصی که در فیلم وجود دارد و مشکل‌ساز است گفت: «طبیعتا در  بسیاری از فیلم‌های ایرانی این گونه صحنه‌ها وجود دارد، ما منتظریم کسی پیدا شود که این موارد را به ما بگوید تا آنها را اصلاح یا حذف کنیم. حتی حاضریم بدون اینکه به فیلم ضربه‌ای وارد شود صحنه‌های جدیدی را فیلمبرداری کنیم، ولی این کار نیازمند حضور آدم‌هایی جسور است تا بخواهند که مشکلات فیلم‌های توقیفی را حل کنند.»

منبع: صبا

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *