آخرین فیلم اصغر فرهادی همچنان در اکران بین‌المللی موفق است

«فروشنده» پنجمین فیلم مستقل پرفروش آمریکا شد

«فروشنده» پنجمین فیلم مستقل پرفروش آمریکا شد
«فروشنده» در ادامه اکران خود در سینماهای آمریکا به رتبه پنجم پرفروش‌ترین فیلم‌های مستقل در سال 2017 راه یافت.

ایسنا نوشت:  نشریه سینمایی ایندی‌وایر در گزارشی به معرفی پرفروش‌ترین فیلم‌های مستقل حال حاضر در سینمای امریکا پرداخت و فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی با فروش 3.4 میلیون دلاری در رتبه پنجم در میان 20 فیلم پرفروش قرار گرفته است.

بر اساس فروش فیلم‌ها در دو کشور آمریکا و کانادا درام جنگی همسر نگهبان باغ‌ وحش به کارگردانی نیکی کارو با فروشی بالغ بر 10.6 میلیون دلار در رتبه نخست پرفروش‌ترین‌ فیلم‌های مستقل سال 2017 قرار گرفته و پس از آن نیز فیلم‌های من سیاه تو نیستم ساخته رائول پک با 6.9 میلیون دلار، یک قلمرو متحد به کارگردانی آما آسانته با فروش 3.8 میلیون دلار و میز شماره 19 از جفری بلیتز با 3.6 میلیون دلار در رتبه‌های اول تا چهارم پرفروش‌ترین فیلم‌های مستقل سال 2017 قرار گرفتند.

در این فهرست پس از فیلم فروشنده که جایگاه پنجم را به خود اختصاص داده است، فیلم‌های نام تو، فیلم هندی رئیس، مجموعه فیلم‌های کوتاه نامزد اسکار، «کِدی» و پدری نه چندان پدر جای گرفته‌اند.

فیلم فروشنده که توسط کمپانی «کوهن مدیا» اکران خود را از تاریخ هفتم ژانویه در سینماهای آمریکا آغاز کرده تاکنون 3.4 میلیون دلار (با احتساب فروش کانادا) فروخته است.

فروشنده برنده جایزه بهترین فیلم خارجی اسکار 2017 و همچنین برنده دو جایزه بهترین فیمنامه و بازیگر مرد از جشنواره کن، در سایر بازارهای بین‌المللی نیز فروش خوبی داشته است.

فرانسه با فروشی بیش از ۱.۸۴۱ میلیون دلار همچنان بهترین بازار خارجی فروشنده محسوب می‌شود و سینماهای ایتالیا نیز با ۸۲۸ و اسپانیا با فروشی بالغ بر 636 هزار دلار از دیگر بازارهای موفق این فیلم هستند.

آخرین ساخته‌ی فرهادی در ادامه اکران بین‌المللی خود از ۲۱ آوریل در لهستان، از ۲۷ آوریل در کشور جمهوری، از تاریخ ۴ می در مالزی، از ۱۰ ژوئن ۲۰۱۷ در سینماهای ژاپن و از ۲۹ سپتامبر نیز در کشور بلغارستان به روی پرده می‌رود.

هم‌اکنون فروش جهانی فیلم فروشنده بیش از 10 میلیون دلار است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *