کمال تبریزی از ادامه‌ی فیلمبرداری سریال «سرزمین کهن» خبر داد

فاز سوم «سرزمین کهن» به پایان نزدیک می‌شود

فاز سوم «سرزمین کهن» به پایان نزدیک می‌شود
سریال «سرزمین کهن» به کارگردانی کمال تبریزی که تنها چهار قسمت آن از تلویزیون پخش شد و پخش ادامهی سریال به دلیل اعتراض‌ها متوقف شد؛ این روزها در مرحله‌ی فیلمبرداری قسمت‌های پایانی قرار دارد و کمال تبریزی زمان احتمالی پخش ان را اعلام کرد.

میزان نوشت : کمال تبریزی تا دو هفته آینده فاز سوم سریال سرزمین کهن را به پایان می‌رساند. تبریزی درباره مراحل فیلم برداری سریالش گفت :«پس از پایان مراحل تولید فاز سوم، وارد مراحل تدوین، تروکاژ و جلوه‌های ویژه می‌شویم تا این قسمت را هم برای پخش آماده کنیم.»

 کارگردان فیلم امکان مینا با اشاره به پایان مراحل پس از تولید فاز یک سریال سرزمین کهن ادامه داد: «در حال حاضر فاز اول این سریال تمامی مراحل را پشت سر گذاشته و برای نمایش آماده است. فاز دوم سرزمین کهن مراحل پایانی تدوین را پشت سر می‌گذارد و پس از آن برای صداگذاری و جلوه‌های ویژه اقدام خواهد شد. طبعاً با شروع پخش فاز اول می‌توانیم فاز دوم و سوم را نیز برای پخش آماده کنیم.»
 تبریزی درباره زمان پخش سریال گفت: «هنوز صحبتی از سوی مدیران سیما برای زمان پخش اعلام نشده ولی به احتمال فراوان زمانی بعد از ماه مبارک رمضان را در نظر دارند. این سریال طبق صحبت‌های انجام شده به احتمال فراوان از شبکه سوم سیما روی آنتن خواهد رفت.»
او درمورد تجربه ناموفق مخاطبان در مورد سریال‌هایی با مضمون تاریخ معاصر اضافه کرد: «این سریال دوره‌ای پخش شد و سپس بنا بر دلایلی عجیب متوقف شد و همین اتفاق سابقه‌ای در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند. این سریال باز هم از ابتدا و با ساختاری متفاوت و بدون برخی حذفیات روی آنتن خواهد رفت و سعی شده تا از لحاظ ساختار و روایت با سایر آثاری که تا به حال پخش شده متفاوت باشد.»

 تبریزی با تاکید بر ساختار روایی و داستان‌گوی سرزمین کهن توضیح داد: «در این اثر مخاطبان با نوع تازه‌ای از سریال تاریخی روبرو می‌شوند زیرا تلاش من و تمامی گروه بر آن بوده تا داستان و قصه اصلی سریال قربانی مستندات تاریخی نشود. این به این معنی است که مخاطبان از بتدا با داستانی منسجم روبرو می‌شوند و ما سعی کردیم اتفاقات تاریخی را در خدمت داستان فیلمنامه به اثر حذف و یا اضافه کنیم.»

نویسندگی سریال سرزمین کهن را علیرضا طالب زاده بر عهده دارد و از جمله بازیگران این مجموعه پر شخصیت می‌توان به نیکی کریمی، محمدرضا فروتن، حسن پورشیرازی، فرشته صدر عرفایی، جعفر دهقان، امیر آقایی، شبنم قلی خانی، الهام حمیدی، ثریا قاسمی، علی شادمان، پژمان بازغی، هنگامه قاضیانی، میترا حجار، پرویز پورحسینی، حسین محجوب، بیتا فرهی، هومن سیدی، مهرداد ضیایی، لیلا زارع، آشا محرابی، محسن تنابنده، جواد عزتی، رسول نقوی، شیوا بلوچی، متین حیدرنیا، امین رحیمی، درشن سینک، بهرام کمیجانی، فریبرز گرم رودی و… اشاره کرد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *