ایل‌بیگی گفت سینما با حداکثر ظرفیت در حال تولید است و مشکل بیکاری از جای دیگری ناشی می‌شود

صداوسیما همکاری کند!

صداوسیما همکاری کند!
حبیب ایل‌بیگی، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی بیکاری سینماگران را ناشی از مسائل و سیاست‌های غلط رسانه‌ی ملی دانست.

مهر نوشت: حبیب ایل‌بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی درباره‌ی بیکاری تعدادی از سینماگران گفت: «مشکل از جایی آغاز شد که در صداوسیما ساخت سریال و فیلم‌های تلویزیونی و حتی برنامه‌سازی به دلیل مشکلات مالی به حداقل رسید و بخش عمده‌ای از افراد فعالی که به واسطه‌ی حجم گسترده‌ی تولید در سال‌های پیش وارد سازمان شده بودند اکنون با تعطیلی و توقف فیلم‌ها در صداوسیما، بیکار شده‌اند. توقع‌ها بیشتر از سینما است و کمتر می‌بینید کسی از صداوسیما سوال کند که چرا فیلم و سریالی ساخته نمی‌شود؟ البته در جایی هم این افراد را تعمدا سمت سینما سوق می‌دهند و می‌گویند این افراد بیکاران سینما هستند اما سینما با حداکثر ظرفیت خود در حال فعالیت است.»

ایل‌بیگی با انتقاد از سیاست تولید تله‌فیلم در تلویزیون گفت: «تولید تله‌فیلم سیاست اشتباهی بود که برای تامین نیازهای نمایشی سازمان صداوسیما رواج یافت. تولید تله‌فیلم‌ها با این نیت بود که جای فیلم‌های سینمایی را بگیرند و این سیاست باعث شد صداوسیما دیگر از سینما فیلم خریداری نکند. تله‌فیلم‌ها قدرت و کیفیت فیلم‌های سینمایی را نداشتند و باعث نوعی لطمه‌ی دوطرفه شدند چرا که صداوسیما پول کلانی را برای ساخت این آثار صرف می‌کرد، درحالی که این هزینه می‌توانست صرف پیش‌خرید فیلم‌های سینمایی شود و به این ترتیب هم تاثیر فرهنگی مورد نظر ایجاد می‌شد و هم از سینمای ملی حمایت می‌شد. رسانه‌ی ملی یکی از اصلی‌ترین نهادهایی است که می‌تواند به سینمای ملی ما کمک کند.»

ایل‌بیگی تصریح کرد: «رسانه‌ی ملی نمی‌تواند در این زمینه بی‌تفاوت باشد و فقط با بعضی از برنامه‌ها به سینمای ملی حمله کند. ما سال‌ها است که شاهدیم از میان ۱۱۰ تا ۱۲۰ فیلم سینمایی که در طول سال ساخته می‌شود شاید کمتر از ۱۰ اثر توسط سازمان صداوسیما خریداری می‌شود. در عوض تلویزیون گاهی فیلم‌های ۳۰ سال گذشته را هم روی آنتن می‌برد. ما در کشور مناطق و شهرستان‌هایی داریم که سینما ندارند و باید امکانی را فراهم کنیم که مردم در شهرهای دورافتاده بتوانند فیلم‌های روز سینمای ایران را در تلویزیون ببینند.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *