واکنش معاون سیما به موفقیت سریال‌های شبکه‌ی نمایش خانگی

معاون سیما: «شهرزاد» و «عاشقانه» چیزی نیستند

معاون سیما: «شهرزاد» و «عاشقانه» چیزی نیستند
معاون سیما در تازه‌ترین اظهارنظرش سریال‌های شبکه‌ی نمایش‌ خانگی همچون «شهرزاد» و «عاشقانه» را با سریال‌های تلویزیونی مقایسه کرد.

مرتضی میرباقری، معاون سیما درباره‌ی دو سریال‌ شهرزاد و عاشقانه که این روزها مخاطبان را در شبکه‌ی نمایش خانگی با خود همراه کرده‌ است و رقابت با سریال‌های تلویزیونی، گفت: «این دو سریال در قبال ده‌ها سریال دیگر تلویزیون، چیزی محسوب نمی‌شوند. نمی‌خواهم رد کنم و بگویم این سریال‌ها بازخورد نداشته‌اند اما این را می‌گویم که آن سریال‌ها یک قلم در عرض کالاهای دیگر محسوب می‌شوند.»

میرباقری با بیان اینکه این دو سریال در قالب ده‌ها سریال دیگر چیزی محسوب نمی‌شوند. پرسشی را مطرح کرد:‌ « شما اینگونه باید حساب کنید که هنرمندان ایران در حال حاضر کجا بیشتر فعال هستند؟ هنرمندان کجا فعالیت می‌کنند؟ مشخص است که اکثر هنرمندان برای تلویزیون کار می‌کنند.»

به گفته‌ی معاون سیما برای ساخت یک سریال در شبکه‌ی نمایش خانگی، شاید ده‌ها برابر هزینه‌ی یک سریال تلویزیونی صرف شود: «شما حساب کنید یک سریال در تلویزیون ۵۰ درصد بیننده دارد؛ یعنی حدود ۳۰ الی ۴۰ میلیون مخاطب را با خود همراه می‌کند. به ما بگویند سریال‌های شبکه نمایش خانگی چند میلیون مخاطب داشته‌اند؛ شاید بتوان گفت حداکثر دو، سه میلیون مخاطب.»

با این حال میرباقری قصد ندارد مخاطب‌های این سریال‌ها را نادیده بگیرد: «نمی‌خواهم رد کنم که سریال‌های نمایش خانگی بازخورد نداشته‌اند اما می‌خواهم بگویم این سریال‌ها یک قلم در عرض کالاهای دیگر محسوب می‌شوند؛ یعنی خانواده‌ها سایر برنامه‌های خود از جمله مستند، کارتون و خبرشان را می‌بینند و گوش می‌دهند و در کنار آن «عاشقانه»‌ و «شهرزاد» هم یکی از سریال‌هایی است که ممکن است آن را تماشا کنند. البته نه اینکه فقط آن دو سریال را ببینند و به سریال‌های تلویزیون اصلا توجهی نداشته باشند. اگر این گونه بود پس این ۴۰، ۵۰ درصد مخاطبانی که سریال‌های تلویزیون را می‌بینند چه کسانی هستند. بسیار خوب است که مردم پول می‌دهند و این سریال‌ها را می‌بینند؛ نمی‌خواهیم رد کنیم که بازخورد نداشته است اما در هر صورت سریال‌های تلویزیون‌ را مجانی می‌بینند.»

منبع: ایسنا

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *