کارگردان فیلم «ماهی و گربه» از ساخت فیلم جدیدش خبر داد

شهرام مکری داستانی معمایی جلوی دوربین می‌برد

شهرام مکری داستانی معمایی جلوی دوربین می‌برد
شهرام مکری که همچنان در انتظار پروانه‌ی نمایش آخرین ساخته‌اش فیلم «هجوم» است، از ساخت تازه‌ترین فیلمش با موضوع معمایی خبر داد. فیلمی که تفاوت‌های زیادی با ساخته‌های قبلی‌اش خواهد داشت.

شهرام مکری کارگردان سینما درباره‌ی جدیدترین فعالیت‌هایش گفت: «مشکلات پروانه نمایش فیلم سینمایی هجوم برطرف شده و قول‌های مساعدی داده‌اند که در این هفته این مجوز را دریافت کنیم. امیدوارم ما بتوانیم در آبان ماه این فیلم را اکران کنیم و سپس کارهای آن برای حضور در فستیوال‌های خارجی را انجام دهیم.»

مکری درباره‌ی اکران فیلم جدیدش در گروه هنر و تجربه توضیح داد: «علاقه شخصی من این است که «هجوم» در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران شود، زیرا دوست دارم در تداوم حرکت سینمای هنر و تجربه حضور داشته باشم و کار کنم. اما نمی‌دانم که تهیه‌کننده چه نظری در این رابطه دارد، با این حال امیدوارم فیلمم در این گروه سینمایی هم به نمایش دربیاید.»

 نویسنده و کارگردان فیلم تحسین‌شده‌ی اشکان و انگشتر متبرک درباره‌ی ساخت فیلم جدیدش گفت: «در حال حاضر مشغول نگارش سناریویی هستم که فکر می‌کنم تا سه ماه دیگر کار نگارش آن به پایان برسد و آن را به پروسه تولید نزدیک کنم. فکر می‌کنم تا پایان امسال یعنی در اسفند ماه بتوانیم آن را کلید بزنیم، البته هنوز نامی برای این اثر انتخاب نکرده‌ایم.»

مکری از داستان معمایی فیلم جدیدش خبر داد: «این فیلم داستان معمایی دارد و متفاوت‌تر از شکل‌های فرم گرایی است که در چند اثر قبلی من وجود داشته است. این سناریو ایده متفاوتی دارد و داستان آن در مورد خانواده‌ای است که مهمان جدیدی برایشان می‌آید و شیرازه خانواده آن‌ها را تهدید می‌کند. این را هم باید بگویم سرمایه‌گذاری که قرار است با او کار کنم یک ایرانی است، اما در حال حاضر در خارج از کشور است و منتظرم بیاید تا با برگزاری جلساتی به نتیجه‌ی قطعی برسیم.»

کارگردان فیلم ماهی و گربه در پایان از استفاده‌ی بازیگران مطرح در فیلم جدیدش توضیح داد: «قصد دارم  فضای سناریو را کمی تغییر دهم و شاید افرادی که برای جلوی دوربین از آن‌ها استفاده کنم هم با آثار قبلی من متفاوت و از بازیگران شناخته شده باشند، به دلیل اینکه می‌خواهم برای خودم هم تجربه جدیدی باشد و همچنین رنگ و لعاب فیلم را تغییر دهند.»

منبع: مهر

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *