مدیر شبکه‌ی پنج سیما از بازگشت این شبکه به سریال‌سازی خبر داد

شبکه‌ی پنج صاحب ۲۰ سریال می‌شود

شبکه‌ی پنج صاحب ۲۰ سریال می‌شود
در حالی‌که شبکه ۵ سیما حدود سه سال از ساخت سریال‌سازی معاف شده بود، مجید زین العابدین درباره ساخت سریال در این شیکه و سیاست های جدید در این حوزه در سال ۹۶ خبر داد.

مهر نوشت: مدیر شبکه پنج سیما درباره ساخت سریال‌های جدید این شبکه خبر داد و گفت: «حدود ۲۰ سریال از مرحله طرح و نگارش گرفته تا تولید در دستور کار شبکه قرار دارد. براساس تصمیم سازمان صداوسیما از اواخر سال ۹۳ مقرر شد که شبکه پنج سریال سازی نداشته باشد و از ساخت سریال معاف شد.  با این حال ما اجازه ندادیم که جدول پخش از سریال‌های نمایشی خالی باشد ولی در عین حال جریان ساخت سریال در شبکه متوقف بود و در دوره جدید از اواسط سال ۹۵ این جریان دوباره به راه افتاد و اکنون ما حدود ۲۰ سریال را تصویب کرده‌ایم که در مرحله نگارش، پیش تولید و یا تولید هستند.»

مدیر شبکه پنج سیما با اشاره به جدیدترین سریال‌های این شبکه توضیح داد: «ما اکنون تولید سریال در جستجوی آرامش را داریم که اثری ۴۰ قسمتی به کارگردانی سعید سلطانی و تهیه‌کنندگی علی آشتیانی‌پور است.»

زین‌العابدین ادامه داد: «همچنین سریال افسر نمونه هم به کارگردانی مسعود آب‌پرور و تهیه کنندگی مهدی فرجی اکنون در حال تصویربرداری است. این سریال مصوب نوروزی شبکه پنج بود اما چون در ابتدای اسفند کلید خورد فکر کردیم رساندنش به نوروز با تعجیل همراه می شود بنابراین بنا شد این کار با روند اصلی خود به تولید برسد تا بعد از نوروز به پخش برسد.»

زین العابدین درباره تولید و پخش سریال در ماه مبارک رمضان عنوان کرد: «نوروز و ماه مبارک رمضان دو مناسبت ویژه ما هستند و پخش سریال در این دو مناسبت براساس تصمیم سازمان انجام می شود که البته سیاست کلی سازمان این نیست که ما در این ۲ مناسبت چهار سریال روی آنتن داشته باشیم.»

زین‌العابدین درباره‌ی برنامه‌‌های دیگر این شبکه توضیح داد: «قرار است سری دوم مسابقه فامیلی تولید شود و بعد از آن طرح چند مسابقه دیگر را هم در دست بررسی داریم. هر شبکه‌ای سیاست‌ها و رویکردهایی دارد و مزیت اصلی ما حوزه خانواده است و به خانه برمی گردیم که در این شبکه پخش می‌شود مهم‌ترین برنامه حوزه خانواده تلویزیون است. این برنامه براساس نظرسنجی‌های مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما پربیننده ترین برنامه حوزه خانواده در تلویزیون است. ما در سال ۹۶ علاوه بر حرکت در حوزه ساخت سریال‌های نمایشی سه ساختار دیگر را هم پیگیری می کنیم؛ ساختار اول پیگیری و طراحی مسابقات تلویزیونی است که از ابتدای سال ۹۶ نیز پخش مسابقه آقای آتش‌نشان را داریم. همچنین قرار است سری دوم مسابقه فامیلی»تولید شود و بعد از آن طرح چند مسابقه دیگر را هم در دست بررسی داریم.»

مدیر شبکه‌ی پنح سیما با اشاره به تمرکز روی برنامه‌هایی به عنوان جشن‌های شبانه تصریح کرد: «ساختار دیگر مورد نظر ما پیگیری جشن‌های شبانه با حضور مردم است که هم در تهران و هم در شهرستان‌ها برنامه‌های جشن محور ما جزو پربیننده‌ها بوده است که از جمله آنها می توان به جشن رمضان و شب فیروزه‌ای اشاره کرد. ساخت تاک‌شوها و برنامه‌های گفتگومحور مورد دیگری است که ما در شبکه دنبال می‌کنیم و در سال ۹۶ به این جنس از برنامه ها هم فکر می‌کنیم.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *