مولایی از آخرین وضعیت سریال جدیدش خبر داد

«آهو» دو ماه دیگر مقابل دوربین می‌رود

«آهو» دو ماه دیگر مقابل دوربین می‌رود
مجید مولایی تهیه کننده مجموعه «چرخ فلک» که پاییز سال 95 از شبکه یک سیما پخش شد، از ساخت سریال جدیدی با نام «آهو» خبر داد که کارگردانی‌اش را عزیزالله حمیدنژاد برعهده دارد و مولایی تهیه کننده آن است.

مهر نوشت: مجید مولایی تهیه‌کننده سریال آهو درباره این مجموعه که پیش‌تولید آن برای ساخت در شبکه سه آغاز شده است، گفت: «ما پیش‌تولید سریال را آغاز کرده‌ایم و در حال حاضر ژاله زکی‌زاده به عنوان طراح لباس این سریال مشغول به فعالیت است. بخشی از اهمیت کار تاریخی صحنه و لوکیشن و فضاسازی است و بخشی در لباس است که برای ما هم لباس از اهمیت زیادی برخوردار است. اینکه در طراحی‌ها هم نگاه زیباشناسانه باشد و هم متعهد به شکل پوشش در دوران قاجار باشد.»

تهیه کننده آهو با اشاره به انتخاب لوکیشن‌های این سریال گفت: «تصویربرداری آهو در شهرهای کاشان، قزوین و تهران انجام می‌شود که بخش‌های تاریخی سریال هم در همین شهرها همچنین شهرک غزالی تهران به تولید می‌رسد. سازمان میراث فرهنگی و شهرداری کاشان با ما همکاری می‌کند و ما سعی داریم تا از لوکیشن‌های موجود استفاده کنیم. بنابراین حدود ۸۰ درصد لوکیشن‌ها واقعی است و ما ساخت و ساز چندانی نداریم.»

مولایی درباره فیلمنامه این مجموعه هم توضیح داد: «این مجموعه ۴۰ قسمت دارد که ۲۶ قسمت آن آماده است و روند کار به این شکل است که حمیدنژاد (کارگردان) فیلمنامه را می‌خواند و نظرات خود را به احسان جوانمرد (نویسنده) منتقل می‌کند تا بازنویسی‌ها هم انجام بگیرد. ما پیش تولید کار را شروع کرده‌ایم و حدود ۲ ماه زمان لازم داریم برای آماده کردن شرایط و بعد از آن کار را کلید می‌زنیم.»

این تهیه کننده در پایان درباره زمان تاریخی مجموعه که در دوره قاجار می‌گذرد، گفت: «در قسمت‌های دوم و سوم سریال ناصرالدین شاه می‌میرد و ما شاهد ترور او هستیم و قصه حدود ۴۵ سال را روایت می‌کند تا به ترور میرزا کوچک‌خان جنگلی می‌رسد. با این حال ما در این سریال به دنبال تاریخ نگاری نیستیم بلکه داستان خود را در این بستر تاریخی تعریف می‌کنیم.»

آهو که در شبکه سه ساخته خواهد شد، داستانی عاشقانه و تاریخی دارد که در زمان قاجار اتفاق می‌افتد. آهو نام دختری است که در قصری ندیمه است و ما از طریق این داستان اتفاقات تاریخی را می‌بینیم که تا دوره رضاشاه ادامه دارد.

مجید مولایی و عزیزالله حمیدنژاد پیش از این با همکاری یکدیگر سریال اپیزودیک چرخ فلک را ساخته‌اند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *