اولین ساخته‌ی نوید محمودی بدون اکران در ایران به اکران بین‌المللی رسید

«رفتن» روی پرده‌ی سینماهای آمریکا رفت

«رفتن» روی پرده‌ی سینماهای آمریکا رفت
فیلم «رفتن» دومین اثر برادران محمودی با کارگرداین نوید محمودی و تهیه‌کنندگی جمشیدی محمودی به عنوان محصول مشترک ایران و افغانستان، به دلیل حضور در جشنواره‌های خارجی از حضور در جشنواره‌ی فیلم فجر بازماند و حالا بدون اکران عمومی در ایران، به اکران بین‌المللی رسیده است.

ایسنا نوشت: نمایش فیلم سینمایی رفتن به کارگردانی نوید محمودی، محصول مشترک سینمای ایران و افغانستان در شهرها و ایالت‌های آمریکا آغاز شد. این فیلم با همکاری موسسه توزیع، تهیه و پخش «شید فیلم» روی پرده سینماهای آمریکا می‌رود. این موسسه، فیلم سینمایی «فتن»را برای اکران در شهرهایی مانند دالاس، ویرجینیا، سن فرانسیسکو، جورجیا و مینه‌سوتا آماده کرده است.

اولین اکران این فیلم پنج‌شنبه (۲۸ بهمن‌ماه)، ساعت ۸ شب، به وقت محلی در دالاس بود و پس از آن اکران خود را در شهرهای دیگر آمریکا ادامه خواهد داد.

رفتن فیلم تحسین‌شده نوید محمودی و به تهیه‌کنندگی جمشید محمودی که نماینده حضور در آکادمی اسکار از طرف سینمای افعانستان بوده، تا به حال با حضور در جشنواره‌های بین‌المللی توانسته برنده بهترین بازیگر زن از جشنواره مراکش و بهترین کارگردانی از جشنواره بوسان شود.

رفتن قصه‌ عاشقانه فرشته و نبی است که در پیچ و تاب رسیدن و نرسیدن در غبار گم می‌شوند؛ قصه عشقی که از همه‌چیز غیر از معشوق رنج می‌بیند. رفتن قصه درد است، درد خانه به دوشی و درد مهاجرت.

برادران محمودی پیش‌تر نیز در هشتاد و هفتمین دوره جوایز سینمایی اسکار با فیلم چند متر مکعب عشق نماینده سینمای افغانستان بودند.

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *