رضا میرکریمی بعد از انتخاب به عنوان رییس هیات داوران جشنواره‌ی فیلم مسکو عنوان کرد

در مقام داور نگاهم به فیلم‌ها متفاوت است

در مقام داور نگاهم به فیلم‌ها متفاوت است
رضا میرکریمی که به عنوان رییس هیات داوران سی‌و‌نهمین جشنواره‌ی فیلم مسکو انتخاب شده است در نشست خبری این جشنواره از پیچیدگی‌های بحث و انتخاب فیلم‌ها به عنوان داور گفت.

رضا میرکریمی کارگردان فیلم‌های دختر، امروز و یه حبه قند در کنار آلبرت سرا، نویسنده و کارگردان اسپانیایی، یورن جان دونر، کارگردان و تهیه‌کننده از فنلاند و اورنلا موتی، بازیگر ایتالیایی، چهار داور بخش رقابتی اصلی سی‌ و نهمین دوره‌ی این رویداد سینمایی هستند.

میرکریمی در نشست خبری این رویداد سینمایی گفت: «از این که دوباره و این‌بار در جایگاهی متفاوت به جشنواره‌ی بین‌المللی مسکو می‌آیم بسیار خوشحالم و باید به شما بگویم گرفتن جایزه بسیار آسان است، اما فکر کردن به جوایز و انتخاب برندگان کاری بسیار پیچیده‌ است.»

کارگردان فیلم یه حبه قند که پیش از این دوبار با فیلم‌های به همین سادگی و دختر جایزه‌ی زرین بهترین فیلم جشنواره‌ی مسکو را از آن خود کرده، درباره‌ی داوری در جشنواره‌ی مسکو گفت که زمانی که فیلم‌هایش را به جشنواره می‌آورد، این امکان را داشت تا درباره‌ی آن صحبت و از آن دفاع کند: «اما حالا در مقام داور و با مسئولیت بحث و انتخاب پیرامون فیلم‌ها باید جنبه‌های بسیار زیادی را در نظر گرفت. اعضای هیات داوران سی‌ و نهمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم مسکو بسیار حرفه‌ای و مجرب هستند و ما امیدواریم که به شکلی هماهنگ و کارآمدی با یکدیگر همکاری کنیم.»

فیلم دختر آخرین ساخته‌ی رضا میرکریمی سال گذشته و در اولین حضور بین‌المللی‌اش در جشنواره‌ی فیلم مسکو جایزه‌ی بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد (فرهاد اصلانی) را نیز از این رویداد سینمایی از آن خود کرد.

این فیلم همچنین تاکنون جایزه بهترین بازیگر مرد (فرهاد اصلانی) جشنواره‌ی باتومی گرجستان، جوایز بهترین فیلم و بازیگر مرد جشنواره‌ی گوا در کشور هند، جوایز بهترین فیلم و بازیگر مرد جشنواره‌ی فیلم داکا در کشور بنگلادش و همچنین چهار جایزه از جمله جایزه‌ی بزرگ و جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد را از جشنواره بین‌المللی عشق در مُنس بلژیک کسب کرده است.

جشنواره‌ی فیلم مسکو در بخش‌های رقابتی بین‌الملل، مستند و کوتاه و چندین بخش غیررقابتی از تاریخ ۲۲ تا ۲۹ ژوئن (۱ تا ۸ تیرماه) در کشور روسیه برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *