فرشته طائر‌پور از اتمام پیش‌تولید پروژه‌ی عروسکی تازه‌اش خبر داد

«خاله قورباغه» اوایل اسفند کلید می‌خورد

«خاله قورباغه» اوایل اسفند کلید می‌خورد
پروژه‌ی عروسکی «خاله قورباغه» تازه‌ترین اثر فرشته طائرپور به کارگردانی مسعود کرامتی به زودی با حضور عروسک‌‌گردان‌های جوان و در غیاب دنیا فنی‌زاده کلید خواهد خورد.

مهر نوشت: فرشته طائرپور تهیه کننده سینما درباره زمان ساخت فیلم سینمایی خاله قورباغه به کارگردانی مسعود کرامتی گفت: «ما یکی دو بار به صورت آزمایشی این فیلم را کلید زده‌ایم زیرا این اثر متکی به سی.‌جی.‌آی است و آثار عروسکی به خاطر محدودیت‌هایی که عروسک گردان‌ها در دکور دارند در مراحل تست دچار تغییراتی می‌شوند. این را هم باید بگویم که در آثار عروسکی بسیاری از مراحل پس‌تولید در مرحله پیش تولید انجام می‌شود. در واقع بسیاری از کارها مثل ساخت موسیقی و صدا که در آثار رئال در مرحله پس‌تولید انجام می‌شود در آثار عروسکی در مرحله پیش‌تولید انجام می‌شود به همین دلیل پیش تولید خاله قورباغه طول کشیده است اما امیدوارم خاله قورباغه فیلم شاد، مفرح و در عین حال آموزنده‌ای برای کودکان باشد.»

طائرپور درباره‌ی عروسک‌گردانی این فیلم و جای خالی دنیا فنی‌زاده توضیح داد: « ما با وسواس و سختگیری زیادی در حال انجام کارهای ساخت این اثر هستیم. همین جا این را هم باید بگویم که متاسفم که دنیا فنی زاده عروسک گردان اصلی این فیلم که قرار بود عروسک گردانی خاله قورباغه را انجام بدهد، در جمع ما نیست. همیشه جای او خالی است و دنیای عروسکی ما بدون دنیا یک چیز بزرگی را کم دارد. با این وجود خوشبختانه چهره‌های جوان عروسک گردان و دوستان دنیا هستند و همگی عاشقانه و صمیمانه به من کمک می‌کنند تا خاله قورباغه فیلم خوبی باشد. به تازگی نیز گروهی از بازیگردان های عروسکی به این پروژه اضافه شدند.»

این تهیه‌کننده با اشاره به زمان آغاز تولید این اثر گفت:«خاله قورباغه تا ۱۰ روز آینده کلید می خورد و فکر می‌کنم ۳ تا ۴ ماه فیلمبرداری آن طول بکشد. البته ما بخشی از کارها مانند ساخت ترانه‌ها، دکور‌ها و عروسک‌ها را انجام داده‌ایم. موسیقی خاله قورباغه توسط سعید شهرام ساخته می‌شود و او تاکنون طی سه سفر از آمریکا به ایران آمده و در دفتر ما مشغول ساخت ترانه ‌ا و موسیقی این اثر است.»

فیلمنامه خاله قورباغه با محوریت شخصیت خاله قورباغه فیلم سینمایی گلنار نوشته شده است. گلنار  سال ۱۳۶۷ به کارگردانی کامبوزیا پرتوی ساخته شده و به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های دهه‌ی شصت تبدیل شد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *