تصویر دستور قضایی صادر شده‌ی «عاشقانه» را ببینید

توقیف توزیعِ DVD سریال عاشقانه قطعی است

توقیف توزیعِ DVD سریال عاشقانه قطعی است
برخلاف برخی خبرها و شایعه‌ها مبنی بر عدم توقف توزیع «سریال عاشقانه»، حکم قضایی صادر شده درباره این سریال؛ از توقیف قطعی توزیع لوح فشرده آن خبر می‌دهد.

ایلنا نوشت: محمد صراف (رئیس انجمن صنفی شرکت‌های عرضه‌کننده VOD و IPTV) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، روز 11 اردیبهشت، اعلام کرده بود که به دنبال ارائه شکایت پنج شرکت عرضه‌کننده قانونی سریال عاشقانه به دستگاه قضایی، دستور توقیف انتشار DVD و لوح فشرده سریال عاشقانه صادر شده است.

براساس پیگیرهای‌ها این دستور هنوز به قوت خود باقی‌ست. وکیل انجمن صنفی شرکت‌های عرضه‌کننده VOD و IPTV اعلام  کرده است که اگر در هفته آینده این سریال علی‌رغم دستور قضایی توزیع شود، می‌توان درباره آن تصمیم جدیدی گرفت و تمامی نسخه‌های توزیع‌شده را جمع‌آوری کرد.

محمد صراف صبح امروز در این‌باره که آیا امکان دارد سریال عاشقانه از طریق سایت شرکت یا تهیه‌کننده بار دیگر منتشر شود، گفت: «اخیرا برخی تولیدکنندگان آثار، سایتی راه‌اندازی کرده‌اند و همزمان اثر تولیدشده را روی سایت خود می‌فروشند درصورتی‌که هیچگونه مجوزی از موسسه رسانه‌های تصویری یا سازمان صداوسیما ندارند. این مجوزها طی مراحل سخت و پیچیده‌ای اعطا می‌شود. لذا شرکت‌هایی که این مجوز را دارند حق خود می‌دانند که از توزیع محتوا روی سامانه‌های غیرمجوزدار جلوگیری کنند؛ حتی اگر این سامانه‌ها متعلق به مالکان فیلم‌های سینمایی یا سریال‌ها باشد.»

او در پاسخ به این پرسش که مگر تهیه‌کننده‌ای می‌تواند فیلم یا سریال خود را بدون عقد قرارداد با یک شرکت ویدیورسانه و پخش‌کننده DVD پخش کند، گفت: «اگر اینطور باشد هر تهیه‌کننده‌ای باید یک مجوز ویدیورسانه بگیرد و اثرش را پخش کند. این درحالی‌ست که فعالان این صنعت سال‌ها در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا بتوانند کانال توزیع قانونی را فراهم نمایند. لذا صنف VOD و IPTV طی اقدامی بسیار جدی درحال مسدود کردن تمامی این سامانه‌هاست.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *