بهمن کیارستمی از برگزار نشدن مراسم سالگرد پدرش خبر داد

ترجیح می‌دهند پرونده عباس کیارستمی مسکوت بماند

ترجیح می‌دهند پرونده عباس کیارستمی مسکوت بماند
مراسم سالگرد درگذشت عباس کیارستمی که قرار بود 14 تیر در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شود، براساس گفته‌های بهمن کیارستمی با مخالفت حراست دانشگاه منتفی شد.

بهمن کیارستمی درباره‌ی اینکه برگزاری مراسم سالگرد درگذشت عباس کیارستمی امکان پذیر نشده است، گفت: «در پایان خردادماه با مسئولان دانشگاه شهید بهشتی برای برگزاری مراسم سالگرد پدرم در مرکز همایش‌های این دانشگاه به توافق رسیدیم و بر همین اساس از وزیر بهداشت و روسای سازمان‌های نظام پزشکی و پزشکی قانونی برای حضور و سخنرانی در این مراسم دعوت کردیم اما چند روز بعد مسئولان دانشگاه؛ مراسم را لغو کردند و دلیل لغو مراسم نیز مخالفت حراست دانشگاه با برگزاری این برنامه اعلام شد.»

او ادامه داد: «ما آمادگی داشتیم در این مراسم با حضور وزیر بهداشت و معاونانش آخرین گزارش درباره‌ی پرونده پزشکی عباس کیارستمی مطرح و بررسی شود اما متاسفانه مسئولان دانشگاه به بهانه‌های گوناگون مانند تعمیرات و مخالفت حراست، اجازه‌ی برگزاری این مراسم را ندادند.»

کیارستمی درباره‌ی اینکه آیا برنامه دیگری برای سالروز درگذشت عباس کیارستمی برگزار می‌شود یا خیر، گفت: «قصد نداریم برنامه‌ دیگری برگزار کنیم. برای ما مهم این بود که بعد از یک سال بررسی و کارشناسی، توضیحات دقیقی درباره‌ی پرونده پزشکی کیارستمی بیان شود. البته برخی علاقه‌مندان کیارستمی برنامه‌هایی مدنظر دارند اما برنامه‌ای که خانواده عباس کیارستمی قصد داشت برگزار کند باتوجه به عدم موافقت دانشگاه شهید بهشتی؛ منتفی شده است.»

کیارستمی همچنین از چاپ کتابی شامل یادداشت‌های پدرش خبر داد: «در سالروز مرگ کیارستمى (۱۴ تیر) کتابی با عنوان  «مرگ و دیگر هیچ» از سوی نشر نظر منتشر خواهد ‌شد. در این کتاب یادداشت‌های عباس کیارستمی که در زمان ساخت فیلم طعم گیلاس در یک سررسید نوشته شده بود، منتشر می‌شود. این یادداشت‌ها درباره‌ی نگاه کیارستمی به زندگی و مرگ، کهنسالی و بیماری است و از آنجا که تا امروز گزارش مستند و قابل انتشاری از آنچه در بیمارستان جم تهران گذشته و به مرگ کیارستمی منجر شده؛ ارائه نشده، تصمیم گرفتیم در سالمرگ او، نگاه و برداشت خودش را از مرگ و بیماری منتشر کنیم. تمامی یادداشت‌ها بدون هیچ‌گونه دخل و تصرفی و عینا از این سررسید اسکن شده و با دستخط خودش در کتاب درج شده است. جز انتشار کتاب در سالمرگ عباس کیارستمی، خانواده کیارستمی برنامه دیگری در چهاردهم تیرماه برگزار نمی‌کند.»

کیارستمی درباره‌ی بی نتیجه ماندن پرونده‌ی پزشکی پدرش گفت: «مخالفت دانشگاه با برگزاری مراسم ما را مطمئن کرد که همچنان ترجیح داده می‌شود این پرونده مسکوت بماند و گزارشی درباره آنچه در سال گذشته به مرگ کیارستمی ختم شد، ارائه نشود، وگرنه با همکاری وزیر بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی بستری فراهم می‌شد تا در سالمرگ کیارستمی این پرونده به سرانجام برسد.»

منبع: ایلنا  

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *