فیلم قرایی در بلا تکلیفی اکران

بهمن کامیار: پاسخ روشنی برای اکران «سد معبر» به ما نمی‌دهند

بهمن کامیار: پاسخ روشنی برای اکران «سد معبر» به ما نمی‌دهند
بهمن کامیار تهیه‌کننده فیلم «سد معبر» عنوان کرد:« شرایط اکران برای فیلم «سد معبر» که با هزینه شخصی ساخته شده همچنان فراهم نشده است و هنوز هیچ دورنمایی روشنی از زمان پخش فیلم نداریم.»

سد معبر دومین ساخته محسن قرایی به تهیه‌کنندگی بهمن کامیار و نگارش سعید روستایی است. بهمن کامیار تهیه‌کننده فیلم «سد معبر» در خصوص شرایط و زمان اکران این فیلم بیان کرد: «شرایط اکران برای فیلم ما که با هزینه شخصی آن را ساختیم همچنان فراهم نشده و در بلاتکلیفی به سر می‌بریم. من به‌عنوان تهیه کننده دورنمای روشنی از زمان پخش فیلم ندارم و همچنان پخش کننده موفق نشده فیلم را اکران کند.»

این تهیه‌کننده و کارگردان سینما در ادامه تصریح کرد:« من با مسئولین مختلف هم صحبت کردم و گلایه‌هایم را به آقایان حیدریان و داروغه‌زاده اعلام کردم. در شرایطی درباره فیلم سوزی صحبت می‌شود که برخی از فیلم‌هایی که هنوز در مرحله صداگذاری هستند دارای سرگروه هستند و قرارداد در شورای به ثبت می‌رسانند. اما همچنان فیلم‌هایی مثل سد معبر، فراری، بدون تاریخ بدون امضاء و  فیلم های خوب دیگری که  مردم آنها را دوست داشتند و مورد اقبال مخاطبین در جشنواره فیلم فجر بود همچنان بلاتکلیف هستند.هیچ کسی پاسخ روشنی به ما نمی‌دهد.»

کارگردان فیلم نیم در ادامه افزود:« تصورم این است که این اتفاقات و عدم اکران فیلم‌هایی که در بخش خصوصی ساخته می شود  عامدانه صورت می گیرد تا  سینما را رها کنیم. ما بخش خصوصی هستیم و سرمایه ما آنقدر هنگفت نیست که  یک سال و نیم بلوکه شود.  فیلم «سد معبر» برخلاف آثار دیگر هزینه زیاد داشت و هم اینک با توجه به تعهداتی که داریم به سختی گذران روزگار می کنیم و انگیزه‌ای برای ساخت فیلم ندارم.»

کامیار در خصوص این که سرمایه فیلم «سد معبر» در این فرصت باقی مانده برای اکران باز می‌گردد اظهار کرد: «از ماه آذر به بعد که دیگر شرایط اکران فیلم خوب نیست. «سدمعبر» با هزینه شخصی ساخته شد بعد از اتمام کار با توجه به بدهی‌هایی که داشتیم از فارابی وام گرفتیم و این وام را پس از اکران باید بازپرداخت کنیم اما این نکته حایز اهمیت است که شرایط اکران مناسبی برای فیلم باقی ن نمانده و باید با نگرانی و  دلهره از بازگشت سرمایه فیلم را اکران کنیم.»

بازیگران فیلم سینمایی «سد معبر»

  • حامد بهداد
  • باران کوثری
  • محسن کیایی
  • نادر فلاح
  • نگار عابدی
  • گیتی قاسمی
  • علیرضا کمالی

منبع: فارس

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *