با نمایش فیلم‌های «طعم گیلاس» «گزارش» و «مشق شب»

بزرگداشت کیارستمی در لندن و سیدنی برگزار می‌شود

بزرگداشت کیارستمی در لندن و سیدنی برگزار می‌شود
با گذشت نزدیک به یک سال از درگذشت عباس کیارستمی همچنان در گوشه و کنار جهان برنامه‌هایی برای بزرگداشت این فیلمساز برگزار می‌شود؛ لندن و سیدنی به تازگی میزبان آثاری از کیارستمی هستند.

ایسنا نوشت: مرکز فیلم کلوزآپ لندن و جشنواره‌ی فیلم سیدنی این روزها میزبان بزرگداشت عباس کیارستمی کارگردان سرشناس سینمای ایران است.

مرکز فیلم کلوزآپ لندن برنامه‌ی بزرگداشت عباس کیارستمی را به همت احسان خوش بخت از ۱۵ تا ۱۹ خرداد برپا داشته که فیلم‌های ۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی، منو خونه ببر، گزارش، مسافر، مشق شب، تجربه، نان و کوچه، زنگ تفریح، لباسی برای عروسی، دو راه حل برای یک مسئله، رنگ‌ها، منم می‌تونم، به ترتیب یا بدون ترتیب، اولی‌ها، راه حل یک و همسرایان به نمایش درخواهد آمد.

همچنین شصت و چهارمین جشنواره‌ی فیلم سیدنی که از معتبرترین رویدادهای سینمایی جهان محسوب می‌شود، برنامه‌ی بزرگداشت عباس کیارستمی را با نمایش سه فیلم طعم گیلاس، منو خونه ببر و ۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی را تدارک دیده است.

در این جشنواره که از ۱۷ تا ۲۸ خرداد در استرالیا برگزار شده است، فیلم مستند چوکا لطفا بگو ساعت چنده؟ محصول هلند و پاپوآ گینه نو و ساخته‌ی بهروز بوکانی و آرش کمالی سروستانی به نمایش درمی‌آید. این فیلم درباره پناهندگانی است که راهی استرالیا در جزیره‌ی مانوسپاپوآ گینه نو می‌شوند.

 فیلم انیمیشن اسب‌های پنجره- عید ظهور شاعرانه‌ی ایرانی روزی مینگ ساخته‌ی ان ماری فلمینگ و محصول کانادا دیگر فیلم حاضر در این رویداد است که شخصیت اصلی فیلم به یک جشنواره‌ی شعر در ایران دعوت می‌شود.

جشنواره‌ی فیلم سیدنی همچنین میزبان دو فیلم لرد(محمد رسول اف) و تهران تابو (علی فروزنده) خواهد بود. چندی پیش فیلم لرد برگزیده‌ی بخش نوعی نگاه هفتادمین جشنواره‌ی فیلم کن شد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *