باشه‌آهنگر از آخرین فیلمش می‌گوید

«سرو زیر آب» دغدغه‌ی من است

«سرو زیر آب» دغدغه‌ی من است
محمد‌على باشه‌آهنگر نويسنده و كارگردان سينما در حال حاضر اواخر مراحل فيلم برداری فيلم «سرو زیر آب» را می‌گذراند و در حال برنامه ريزى براى پايان يافتن هر چه زودتر اين بخش‌ است.

میزان نوشت، محمدعلی باشه آهنگر در خصوص زمان اکران اخرین فیلمش تصریح گفت: «بهار سینماى ایران جشنواره فیلم فجر است و این فیلم نیز اولین اکران خود را در سى و ششمین جشواره فیلم فجر تجربه خواهد کرد.»

این کارگردان سینما در خصوص محتوا و فرم این اثر افزود: «به طور یقین این فیلم هم حال و هواى کارهاى قبلى من را داشته و در ژانر دفاع مقدس ساخته شده است. این ژانر و حال و هوا همواره سلیقه و دغدغه من بوده و هست.»

باشه‌آهنگر پروژه سرو زیر آب را بسیار سخت دانست و اذعان کرد: «این فیلم یکی از سخت‌ترین تجربه‌هاى من در عرصه کارگردانى است. تفاوت اصلى این اثر نسبت به ملکه و سایر فیلم‌هاى من پر بازیگر بودن آن است. علاوه بر این٬ سرو زیر آب جامعه شناسانه‌تر و با تاکید بر حوزه روانشناسى ساخته شده است.

کارگردان فیلم ملکه از علاقه خود براى ساخت آثار دفاع و مقاومت منطقه خبر داد وگفت: «من بسیار علاقمندم تا در مورد مسائل امنیتى و مرزى فیلم بسازم اما این علاقه نباید یک طرفه باشد و نیاز به همکارى دو جانبه دارد.»

باشه‌آهنگر تاثیر یک اثر هنری را در اوضاع منطقه را بسیار زیاد دانست و خاطرنشان کرد: «از طرف من اشتیاق و علاقه قطعاً موجود بوده و امیدوارم برخى مسئولین نیز این اشتیاق را داشته باشند. من نمی‌گویم که آنها نمی‌خواهند اما شاید به دلیل مشغله‌هاى فراوان فرصت فکر کردن به این مسأله را ندارند٬ در صورتى که یک فیلم می‌تواند تاثیرات بسیار عمده‌ای را در منطقه داشته باشد و هر چه ما به این اتفاق نزدیک‌تر باشیم اثرى واقعى‌تر را به مخاطب ارائه می‌دهیم.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *