جایزه‌ای دیگر برای انیمیشن ایرانی

«پیشخدمت» بهترین انیمیشن جشنواره‌ی برزیل

«پیشخدمت» بهترین انیمیشن جشنواره‌ی برزیل
انیمیشن «پیشخدمت» به کارگردانی فرنوش عابدی که در جشنواره‌های زیادی مثل اسماعیلیه، ریورساید، آریزونا، فیلم مستقل لندن و سینه کوئست شرکت کرده بود، به تازگی در جشنواره‌ی بزریل موفق به کسب جایزه شده است.

انیمیشن پیشخدمت ساخته‌ی فرنوش عابدی در سیزدهمین دوره جشنواره «فنتسپوا» در پورتو آلگره برزیل موفق شد جایزه بهترین انیمیشن کوتاه بین‌المللی به انتخاب مخاطبان را به دست آورد.

در سیزدهمین دوره جشنواره «فنتسپوا» در پورتو آلگره برزیل که از ۱۹ ماه می تا ۴ ژوئن برابر با ۲۹ اردیبهشت تا ۱۴ خرداد برگزار شد، بیش از ۹ هزار نفر تماشاگر این فیلم‌ها بودند و در کارگاه‌ها و فعالیت‌های جانبی شرکت کردند.

در این جشنواره ۱۲۰ فیلم حضور داشتند که شامل فیلم‌های کوتاه و بلند بودند و بیش از ۶۵ مهمان افتخاری هم شرکت کردند. در این جشنواره بهترین فیلم‌های آمریکای لاتین، فیلم‌هایی از سراسر جهان به نمایش در آمد تا تبادلات فرهنگی و تجربی صورت بگیرد.

این جشنواره جوایز یک عمر دستاورد خود را به جف لیبرمن، کت شیا و بیل پلیمپتون اهدا کرد. در حالی که در بخش بهترین انیمیشن کوتاه بین‌المللی جایزه به فیلم غیاب ادی تیبل ساخته رنه اسپارز اهدا شد و از فیلم پیشخدمت ساخته فرنوش عابدی در این بخش تجلیل ویژه شد.

منبع: مهر

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *