اشکان رهگذر، کارگردان انیمیشن

اکران انیمیشن «آخرین داستان» در فضای بین‌المللی

اکران انیمیشن «آخرین داستان» در فضای بین‌المللی
اشکان رهگذر کارگردان انیمیشن «آخرین داستان» از انجام مراحل پایانی این پروژه سینمایی و آماده‌سازی آن برای اکران خارجی خبر داد.

اشکان رهگذر کارگردان انیمیشن آخرین داستان درباره‌ی آخرین وضعیت این پروژه سینمایی توضیح داد: «در حال حاضر مشخص نیست این انیمیشن چه زمانی در سینماهای کشور اکران می‌شود زیرا باید آخرین مراحل نهایی به پایان رسد و بعد مجوز نمایش دریافت کنیم و با یک شرکت پخش برای اکران مناسب قرارداد ببندیم که این مساله خود بسیار زمان‌بر است.»

او با اشاره به اینکه در حال حاضر مشخص نیست که انیمیشن سینمایی آخرین داستان چند دقیقه خواهد بود، ادامه داد: «مرحله انیمیت و متحرک سازی آخرین داستان به پایان رسیده استاکران خارجی و بخش‌هایی مانند صداگذاری، ساخت موسیقی و تدوین در حال انجام است. زمان نهایی این انیمیشن بستگی به تدوینی دارد که برای آن انجام می‌شود و این تدوینگر است که تصمیم می‌گیرد در نهایت سرعت انیمیشن چگونه باشد و یا چه بخش‌هایی باقی بماند.»

رهگذر درباره‌ی دوبله‌ی آخرین داستان گفت:«دوبله انیمیشن آخرین داستان براساس برنامه‌ریزی انجام شده و در دست هنرمندان مربوطه در حال انجام است. البته پیش از این قرار بود به دو زبان انگلیسی و فرانسه دوبله شود، اما این موضوع در حال حاضر متوقف شده است چرا که ترجیح می‌دهیم همان شرکتی که پخش بین المللی این فیلم را برعهد می‌گیرد، بحث دوبله به زبان‌های خارجی را نیز برعهده گیرد تا با شرایط مالی بهتر و با صداهای آشناتر در خارج از کشور دوبله شود.»

او با اشاره به اینکه فیلم‌نامه این پروژه به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ترجمه شده است، درباره‌ی اکران خارجی این انیمیشن توضیح داد: «در حال حاضر هیچ عجله‌ای برای اکران داخلی نداریم و تمام تمرکز خود را برای آماده شدن این انیمیشن گذاشته‌ایم. ما برای ساخت این انیمیشن هشت سال زحمت کشیده‌ایم و دوست داریم که در جشنواره فیلم فجر نمایش داده شود. امیدوارم این انیمیشن در فستیوال‌های مختلف جهانی نمایش داده شود و بتواند موفقیت‌های قابل توجهی را بدست آورد و سیاست ما حضور در فستیوال‌های خارجی پیش از اکران داخلی است.»

همچنین علیرضا علویان صداگذار این پروژه با بیان این که طراحی و ترکیب صدای انیمیشن سینمایی آخرین داستان به تازگی آغاز شده است، گفت:«شرکت دالبی نزدیک به چندین سال است که سیستم صوتی دالبی اتمس (Dolby Atmos) را ارائه داده اما در سینمای ایران تاکنون هیچ فیلمی از این سیستم استفاده نکرده است. فضای انیمیشن سینمایی آخرین داستان و امکان پخش بین المللی آن، قابلیت استفاده از میکس صدای دالبی اتمس را برای این فیلم به وجود آورد. البته تمام اتفاقات این فیلم از لحاظ صداگذاری، ساخت افکت و حتی میکس ۵.۱ و ۷، ۱ در ایران انجام می‌شود. هر چند که ما هنوز امکان ضبط و پخش دالبی اتمس را در ایران نداریم اما استفاده از این سیستم شرایطی را فراهم می‌کند که سینمای ایران به سطح استانداردهای جهانی برسد.»

تمام مراحل میکس دالبی اتمس این انیمیشن در خارج از کشور زیر نظر علیرضا علویان انجام می‌شود. پرویز پرستویی، حسن پورشیرازی، باران کوثری، فرخ نعمتی، شقایق فراهانی، ملیکا شریفی‌نیا، زهیر یاری، اشکان خطیبی و بانیپال شومون صداپیشگی ۱۴ شخصیت اصلی را در انیمیشن آخرین داستان را برعهده دارند.

منبع: مهر

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *