اختلاف شورای صنفی نمایش و گروه هنر و تجربه ادامه‌دار شد

سخنگوی شورای صنفی نمایش به علم‌الهدی پاسخ داد

سخنگوی شورای صنفی نمایش به علم‌الهدی پاسخ داد
سخنگوی شورای صنفی نمایش در پاسخ به اعتراض و یادداشت امیرحسین علم‌الهدی که امروز منتشر شد،‌گفت علم‌الهدی باید شکایتش نسبت به مصوبه جدید شورای نمایش رابه طور رسمی ارائه کند.

ایسنا نوشت: غلامرضا فرجی  درباره اظهارات امیرحسین علم‌الهدی و نارضایتی او از مصوبه‌ شورای صنفی نمایش که اجازه اکران فیلم‌های دارای سرگروه یا سینماهای آزاد را به گروه «هنروتجربه» نمی‌دهد، بیان کرد: «متوجه این موضوع مراحل قانونی در صحبت ایشان نمی‌شوم ولی اگر نسبت به مصوبه شورا بحث و شکایتی دارند، باید به شورای صنفی نمایش اعلام کنند تا در آنجا موضوع مطرح و بررسی شود و بعد اگر شورا نتوانست، موضوع به آن بخشی که آقای علم‌الهدی اشاره می‌کنند، ارجاع داده شود.»

فرجی توضیح داد:‌«تمام دفاتر پخش کننده‌ فیلم‌ها در تهران می‌دانند و موظف هستند برای اکران فیلم در سینماهای تهران حواله شورای صنفی نمایش را داشته باشند پس اگر نسبت به اکران فیلم خود در سینمایی بدون حواله اقدام کنند تخطی کرده‌اند. این  طور نیست که هر فیلمی خواست راحت اعلام کند که می‌خواهد در هنر و تجربه اکران شود. چون چرخه نمایش در هر کدام از گروه‌ها مشخص است. مثلا مدتی قبل یکسری فیلم‌ از جمله لانتوری، ایستاده در غبار و فروشنده علاوه بر گروه سینمایی خود در «هنر و تجربه» هم اکران شدند که برای تهیه‌کنندگان این مسئله را پیش می‌آورد که چرا فیلم‌ها انتخابی می‌شوند. در واقع این بحث مطرح بود که فیلم‌هایی که در سینماهای نمایش‌دهنده عمومی سرگروه و آزاد اکران می‌شوند، امکان نمایش در یک گروه دیگر را هم دارند یا خیر! که در نهایت شورا به این نتیجه رسید هر فیلمی که در سرگروه خود یا گروه آزاد اکران می‌شود نمی‌تواند در گروه «هنر و تجربه» هم به نمایش در بیاید»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *