درخشش فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌ی فیلم مدیترانه‌ای کن

جایزه بهترین فیلم خاورمیانه برای «آمین خواهیم گفت»

جایزه بهترین فیلم خاورمیانه برای «آمین خواهیم گفت»
سه فیلم از ایران در جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم مدیترانه‌ای کن که با شعار ایجاد ارتباط میان دنیای شرق و غرب برگزار می‌شود، برنده‌ی جایزه‌ی اصلی شدند.

ایلنا نوشت: فیلم «آمین خواهیم گفت» جایزه‌ی بهترین فیلم بلند، فیلم «پدر، مادر، علی، رضا و من» اثر هانیه یوسفیان جایزه‌ی بهترین فیلم مستند و فیلم «بی‌حوا» به کارگردانی کمیل روحانی، جایزه‌ی بهترین فیلم کوتاه بخش ویژه‌ی این جشنواره را که امسال به سینمای خاورمیانه اختصاص داشت از آن خود کرد.

به گفته‌ی الکساندر هایتن دبیر جشنواره‌ی فیلم مدیترانه‌ای کن، این جشنواره امسال با شعار ایجاد ارتباط میان دنیای شرق و غرب از ۵ آذرماه آغاز شده است و بیش از ۱۲۰۰ اثر در بخش‌های مختلف از سراسر جهان به این جشنواره ارسال شدند.

از اعضای هیئت داوران این جشنواره می‌توان به کن مورا تهیه‌کننده و فیلمنامه‌نویس آمریکایی، آرماند ماسترویانی فیلمساز امریکایی، کاو کوهن آهنگساز امریکایی و بلال طاهری فیلمساز و پخش‌کننده‌ی بین‌المللی فیلم از ایران اشاره کرد.

جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم مدیترانه‌ای کن در شهر کن فرانسه برگزار می‌شود و فیلم‌هایی را که در جشنواره‌ی اصلی کن به دلیل عدم تطابق با سیاست‌های آن جشنواره نمایش داده نشده‌اند اما از نظر کیفی در سطح بالایی هستند را به نمایش و قضاوت مردم و داوران می‌گذارد.

جشنواره فیلم مدیترانه ای کن

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *