در گفت‌وگوی ویدئویی با فیلم‌نت نیوز؛

کیوان کثیریان: هزینه‌های برگزاری جشن را شخصا پرداخت کردم

کیوان کثیریان: هزینه‌های برگزاری جشن را شخصا پرداخت کردم

کیوان کثیریان دبیر جشن آکادمی سینماسینما در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز درباره چگونگی شکل گیری این مراسم و برنامه‌های آینده گفت: «از مدت‌ها پیش این فکر وجود داشت که مراسمی خصوصی را راه‌اندازی کنیم تا بتوان با دست بازتر و ملاحطات کمتر سینماگران و افراد موثر در سینما انتخاب شوند و در کنار دیگر جشنواره‌ها و فعالیت‌های سینمایی دیگر حضور داشته باشد. خوشبختانه این ایده به اجرا درآمد و به نتیجه رسید.»

او ادمه داد: «افرادی را دعوت کردیم و از آنها برای برگزاری این مراسم همکاری گرفتیم. در دوره اول جشن آکادمی سینماسینما ۶۰ نفر از هنرمندان و سینماگران و منتقدان جزو آکادمی سینماسینما بودند و درباره فیلم‌های اکران شده سال گذشته در سینمای ایران  رای دادند. این آرا جمع‌بندی و در شب مراسم به برگزیدگان جوایزی اهدا شد.»

کثیریان ادامه داد: «تعداد ۶۰ نفر سینماگر، منتقد و فیلمساز در سال‌های آینده اصافه خواهد شد و به ۱۰۰ نفر یا بیشتر از این تعداد خواهد رسید. امسال بخاطر کم بود وقت با ۶۰نفر رای‌گیری در مورد بهترین برگزیدگان را شروع کردیم.»

او افزود: «جشن خانه سینما بزرگ‌تر و معتبرتر و تخصصی‌تر از  جشن سینماسینما است. البته جشن خانه سینما صنفی و با مشارکت اصناف برگزار می‌شود اما در این جشن از تمام اهالی سینما نظرخواهی می‌شود.»

کثیریان درباره حضور کیانوش عیاری به عنوان رئییس جشنواره گفت: «آقای کیانوش عیاری به عنوان رئیس جشنواره سینماسینما در کنار ما بودند و خواهند بود. باعث افتخار ماست که آقای عیاری به عنوان رئییس جشن آکادمی سینماسینما  حضور دارند و کاملا علاقه‌مند هستیم که در سال‌های بعد هم در خدمت ایشان باشیم، اما برای سال‌های بعد قطعا از همه اعضاء سوال خواهد شد که علاقه‌مند به همکاری هستند یا خیر.»

کثیریان تاکید کرد: «ما برای برگزاری سال‌های بعد روی نظرات اهالی سینما و رسانه‌ها حساب می‌کنیم. فکر می‌کنم که رضایت نسبی حاضران جلب شده بود.»

این منتقد سینما درباره چگونگی تامین هزینه جشن و جوایز اظهار کرد: «برای جوایز اسپانسر داشتیم اما برای هزینه‌های برگزاری شخصا هزینه کردیم و به دلیل بحران اقتصادی اخیر نتوانستیم با اسپانسرهای دیگر قرار داد امضا کنیم. امیدواریم برای سال آینده این بودجه جبران شود.»

گزارشگر: ندا کوهی

تصویربردار: وحید نجف‌زاده

با کیفیت 480

با کیفیت 720

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *