در گفت‌وگوی ویدئویی با فیلم‌نت نیوز؛

مهرشاد کارخانی: برای خانه سینما متاسفم

مهرشاد کارخانی: برای خانه سینما متاسفم

مهرشاد کارخانی فیلم‌ساز، کارگردان، نویسنده، بازیگر و عکاس در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز در مراسم خاکسپاری زنده‌یاد سعید کنگرانی و درباره غربت این بازیگر فقید گفت: «سعید کنگرانی از سال ۵۷ در تبعید بود و مانند دیگران ستارگان سینمای قبل از انقلاب او نیز در انزوا و در غربت به سر می‌برد. من متاسفم برای سینمای ایران که حتی برای خاکسپاری این ستاره دهه ۵۰ سینما هیچ اطلاع‌رسانی درستی نداشتند. واقعا برای خانه سینما و کسانی که در این مراسم خاکسپاری حضور ندارند متاسفم.»

او در پاسخ به این پرسش که آیا سینماگران و فیلمسازن دوست داشتند که در این سال‌ها با زنده‌یاد سعید کنگرانی کار کنند، گفت: «مطمئنا سینماگرانی بودند که دوست داشتند با سعید کار کنند، اما از طرف وزارت ارشاد تکلیفی معلوم نبود و نمی‌دانستند که او ممنوع‌الکار است یا خیر. مگر می‌شود بازیگر با استعدادی مثل او را ندید و از او استفاده نکرد. سعید کنگرانی استعدادی بود که در سینمای ایران تباه شد.»

این کارگردان اظهار کرد: «زمانی که سعید کنگرانی در بندرانزلی زندگی می‌کرد من بارها به خانه سینما اطلاع دادم که او تنهاست و از آنها خواستم که او را حمایت کنند‌ اما متاسفانه هیچگاه این حمایت صورت نگرفت.»

او در پایان بیان کرد: «چه تفاوتی بین سعید کنگرانی و بازیگرانی که تا این حد مورد توجه قرار گرفته‌اند، وجود دارد. از نظر من ستاره‌ای اکنون در نسل جوان سینما وجود ندارد اما سعید بی‌نهایت بازیگر خوبی بود و در دهه ۵۰ در سینمای ایران درخشید. حال اینکه چرا باید کنار گذاشته شود و در کنج عزلت فوت کند دلیلش را نمی‌دانم.»

گزارشگر: ندا کوهی

تصویربردار: وحید نجف‌زاده

 

با کیفیت 480

با کیفیت 720

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *